07 грудня 2023 року
Київський університет імені Бориса Грінченка
7 грудня 2023 року в рамках святкування Дня Університету, 160-ої річниці від дня народження Бориса Грінченка та 30-річчя відновлення імені Бориса Грінченка у назві Університету в приміщенні Читальної зали Бібліотеки відбулося відкриття книжкової виставки творів Бориса Грінченка для дітей, укладеної з фондів музею Бориса Грінченка, бібліотеки Університету Грінченка та Педагогічного музею України.
З вітальним словом до присутніх звернулася проректор з наукової роботи, голова Вченої ради Університету Наталія Віннікова. Вона акцентувала увагу на важливості постаті Бориса Грінченка та його творчого доробку для дітей. Висловила подяку всім, хто завітав на відкриття виставки: співорганізаторам виставки, спікерам, меценатам, гостям та студентам.
Модератором заходу виступила директорка бібліотеки Університету, кандидатка наук з соціальних комунікацій Тетяна Опришко. У своїй доповіді вона розповіла про наукову діяльність Бібліотеки, зокрема, в галузі обробки, збереження та оцифрування стародруків, створенні цифрової бібліотеки, укладанні лексикографічних колекцій. Окрему подяку висловила присутнім на заході меценатам бібліотеки – Ганні Росенко та Сергію Ночовкіну, які з 2017 року подарували Бібліотеці більше тисячі рідкісних та цінних видань. Під час заходу Ганна та Сергій поповнили колекцію стародруків декількома виданнями та продовжили добру традицію підтримки Бібліотеки.
Спікери заходу висвітлили широке коло питань щодо творів для дітей Бориса Грінченка.
Вероніка Зайцева, кандидатка мистецтвознавчих наук, заступниця декана з наукової роботи Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Університету розповіла про особливості ілюстрацій до дитячих книжок Бориса Грінченка та підкреслила важливість наочності дитячих видань Бориса Грінченка. Надзвичайно влучною була цитата директора національного видавництва дитячої літератури «Веселка» Яреми Гояна, який вважав, що «книга має два крила: текст та ілюстрації».
Юлія Голубнича-Шленчак, кандидатка історичних наук, директорка Музею Бориса Грінченка розповіла присутнім про зібрання дитячих творів з фондів свого Музею.
Тетяна Вірченко, докторка філологічних наук, професорка кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Університету у своїй доповіді зазначила, що однією з місій творів для дітей Борис Грінченко вважав за інструмент навчання грамотності та формування світогляду. Адже вже 40 років як українські діти знову вивчають твори Бориса Грінченка в шкільній програмі.
З доповіддю про колекцію рідкісних видань творів Бориса Грінченка для дітей у фондах Педагогічного музею України виступив співорганізатор виставки, директор музею, доктор педагогічних наук Олександр Міхно. На завершення свого виступу він подякував грінченківцям за запрошення та за можливість долучитися до відзначення 160-річного ювілею Бориса Грінченка.
За матеріалами виставки працівники Бібліотеки уклали та видали каталог, який містить бібліографічні описи представлених на виставці видань, фото обкладинок та QR-коди, за якими можна завантажити цифрові копії видань.
На завершення зустрічі директорка Бібліотеки Тетяна Опришко подякувала всім учасникам заходу за активну участь та запросила до ознайомлення з виставкою та ілюстраціями до них, створеними студентами Університету.
Виставка експонуватиметься у читальній залі бібліотеки до березня 2024 року. Вхід вільний.
Програма відкриття виставки та каталог.
Відеозапис про відкриття виставки
Матеріали надані Бібліотекою Університету Грінченка