Проекти НДЛ інформатизації освіти

 

Про проект

Починаючи з 2015 року, в Київському університеті імені Бориса Грінченка проходить однойменна міжнародна науково-практична конференція (http://openedu.kubg.edu.ua/), участь у якій беруть провідні науковці галузі інформатизації освіти України та світу.

Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету - рецензований збірник наукових праць (ISSN: 2414-0325) з міжнародною редакційною колегією, до складу якої входять науковці Польщі, Чехії, Португалії, Словаччини, Іспанії, Росії, Канади, Туреччини, Нідерландів та України. Головним редактором є Наталія Морзе, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної Академії педагогічних наук України.

Діяльність за проектом

2018 рік  
27.06.2018 Статтям електронного наукового видання «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» присвоєно DOI (Digital object identifier)
04.06.2018 Опубліковано новий випуск електронного наукового видання «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» № 4
2017 рік  
14.12.2017 Перереєстрація збірника наукових праць у електронне наукове видання Київського університету імені Бориса Грінченка (протокол № 9 від 14 грудня 2017 р.)
30.08.2017 Видання збірника «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» №3
01-02.2017 р.   Збірник наукових праць «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» прийнято у нові міжнародні бази даних! 
2016 рік  
10.2016 р.  "Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету" - індексується у базі ERIH PLUS Європейського Союзу 
10.2016 р. Рейтинг наукових журналів України за представленням у соціальних мережах
29.08.2016 р. Видання збірника «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» №2
09.09.2016 р.  ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» 
2015 рік  
20.08.2015 р. Видання збірника «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» №1 
20.08.2015 р.  Міжнародна науково-практична конференція «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» 

 

 

Підвищення ІКТ-компетентності викладачів

Отримати детальну інформацію про підвищення ІКТ-компетентності викладачів можливо за посиланням.

Діяльність за проектом

Підвищення кваліфікації за змістовим модулем «Інформаційно-комунікаційні технології» для науково-педагогічних співробітників Університету Грінченка

Підвищення кваліфікації за змістовим модулем «Інформаційно-комунікаційні технології»

Microsoft Imagine Academy в Університеті Грінченка!

Тренінг за технологією інноваційної моделі електронного навчання «1 учень: 1 комп’ютер» 

Міжнародна науково-практична конференція «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету»

Науково-практичний семінар "Підвищення ІКТ-компетентності вчителя: стратегія розвитку освітнього закладу"

Тренінгові семінари «Створення електронних навчальних курсів на платформі Moodle»

Науково-практичні семінари-тренінги "Корпоративна пошта. Використання сервісів Google у навчальному процесі"

Науково-практичний семінар-тренінг "Корпоративна пошта. Використання сервісів Google у навчальному процесі"

 

 

Про центр

10 вересня 2015 року між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Certiport®, Inc. було укладено угоду про відкриття сертифікаційного центру CERTIPORT.

Центр тестування Certiport визнаний одним з провідних світових лідерів в області IT-сертифікації. Сьогодні більш ніж у 50 країнах світу діє близько 12 000 центрів тестування Certiport. 

Авторизований центр Certiport на базі Київського університету імені Бориса Грінченка надає можливість отримати, визнані в усьому світі, статуси фахівця Microsoft за трьома лініями сертифікаційних іспитів:

 • Microsoft Office Specialist (MOS);
 • Microsoft Certified Educator (МСЕ);
 • Microsoft Technology Associate (МТА). 

 

Отримати детальну інформацію про сертифікаційний центр CERTIPORT можливо за посиланням. 

 

 

 

 

 

 

 

Навчальний центр SMART

Навчальний центр SMART Київського університету імені Бориса Грінченка розпочав свою діяльність у грудні 2012 року. З того часу у ньому пройшли навчання майже 400 педагогів нашого Університету, загальноосвітніх навчальних закладів, вишів Києва та України.

Зі 177 викладачів Університету Грінченка, що успішно завершили тренінг, 80 отримали сертифікати про підтвердження підготовки ними навчальних розробок у ПЗ SMART Notebook достатнього та високого рівня.

Центр створено за ініціативою ректорату Університету та за підтримки дирекції ПрАТ Літер, офіційного представника SMART Technologies в Україні. Робота центру спрямована на підтримку стрімкого розвитку ІКТ в Україні, якому сприяють відкритість і активність провідних світових компаній з виробництва комп’ютерної техніки та «розумних» технологій.

 • НАВЧАЙТЕСЬ РОЗУМНО!

 • НАВЧАЙТЕ РОЗУМНО!

 • ЖИВІТЬ РОЗУМНО!

Більше 70 % Університетських аудиторій оснащені інтерактивним дошками. Інші навчальні заклади також використовують сучасне обладнання, мультимедійні проектори, системи відтворення аудіовізуальних навчальних матеріалів, комп’ютери тощо. Застосування інформаційно-комунікаційних технологій суттєво підвищує культуру і результативність педагогічної праці. Ваші учні та студенти сприйматимуть матеріал, що подається на інтерактивній дошці з повагою до Вас, Ваших знань, просунутого володіння сучасними пристроями та засобами.

Київський університет імені Бориса Грінченка пропонує тренінги із застосування інформаційно-комунікаційних технологій, а саме інтерактивних дошок SMART Board.

Додаткову інформацію про тренінги зі Smart Technologies можна отримати за посиланням.

Після успішного проходження тренінгів Ви отримаєте сертифікат!

sertificate smart new

 

Презентація навчального центру SMART  

Діяльність за проектом

Для участі у навчальних тренінгах SMART Technologies - заповніть заявку

Програма навчання - завантажити

Навчальні матеріали до тренінгу - Рівень 1 , Рівень 2

Приклад розробленого уроку - завантажити

Ви можете завантажити версію програми SMART Notebook, яка відповідає Вашим потребам з офіційного сайту компанії - завантажити

По завершенні навчання висловіть свої побажання та пропозиції щодо проведення терінгів зі SMART Notebook анкета

Шановні колеги!

Якщо ви пройшли тренінг з використання програмного забезпечення SMART Notebook, але не підготували сертифікаційну роботу з різних причин – ми допоможемо вам виправити ситуацію.

Запрошуємо Вас на майстер-класи з удосконалення навчальних матеріалів створених у ПЗ SMART Notebook до навчального центру SMART (ауд. 213)

Час проведення 13:10 до 14:30.

18.09 - Можливості оновленого ПЗ SMART Learning Suite

09.10 - Інтерактивні завдання для зворотнього зв’язку

24.10 - Анімація об’єктів SMART та додавання звуку

07.11 - Особливості дизайну навчального ресурсу у SMART Notebook

20.11 - Створення тестів у SMART Notebook, онлайн-опитування та обробка результатів у ПЗ SMART Learning Suite

03.12 - Інструменти запису екрану SMART

17.12 - Ринок навчальних ресурсів SMART, Intel та хмарна версія для роботи студентів/школярів

Просимо зареєструватись для кращої організації роботи
Майстер-класи зі SMART

 

Звіт про діяльність

2016-2018 р.р. Науково-педагогічні працівники Університету Грінченка, які успішно пройшли тренінги та виконали сертифікаційні роботи у 2016-2018 роках
2013-2015 р.р.  Науково-педагогічні працівники Університету Грінченка, які успішно пройшли тренінги та виконали сертифікаційні роботи у 2013 - 2015 роках 
10.09.2013 р.  Вручення сертифікатів SMART 

 

Результати реалізації проекту:

 • Створено на базі Гуманітарного інституту навчальний центр SMART (грудень 2012 р.).
 • Відповідно до акту прийому-передачі на відповідальне зберігання товарно-матеріальних цінностей до Меморандуму про співробітництво між ПрАТ “Літер” та Київським університетом імені Бориса Грінченка для ефективного функціонування навчального центру SMART встановлено інтерактивні дошки на суму 112 551,00 грн. Встановлено 18 ПК та організовано WI-FI доступ (грудень 2012 р.). Грудень 2014 р. – проведено локальну мережу Університету (36 173 грн.).
 • Започаткована та реалізується програма «Навчання і підготовка НПП до впровадження у навчальний процес SMART Technologies».
 • У травні 2017 року оновлено програмне забезпечення на SMART Learning Suite
 • До нового 2018/19 навчального року здійснено модернізацію обладнання - заміна двох дощок. Згідно із Меморандумом про співробітництво між ПрАТ “Літер” та Київським університетом імені Бориса Грінченка маємо відповідальне зберігання технічних засобів на загальну суму 173 388 грн.

За програмою «Навчання і підготовка НПП до впровадження у навчальний процес SMART Technologies» у 2018 році продовжено проведення занять у форматах дводенного та триденного тренінгів, два дні підряд та з перервою у тиждень. До участі у тренінгах долучаються педагоги міста та вчителі інших населених пунктів на платній основі. Для киян діє знижка – 50%.

smart zvit 18 1

Слід зазначити, що підвищився відсоток платних учасників. За період реалізації проекту на рахунок Університету перераховано 26 900 грн.

В загальному тренінги прослухали 221 НПП Університету Грінченка, з яких більше 100 викладачів і 10 студентів виконали сертифікаційні роботи та отримали відповідні сертифікати.

smart zvit 18 1

Запроваджено постійно діючі майстер-класи для співробітників Університету та освітян міста.

Проводяться інформаційно-рекламні зустрічі та заняття з педагогами міста Києва та України

 

 

Проект завершено

Microsoft Imagine Academy

Microsoft Imagine Academy

Київський університет імені Бориса Грінченка та корпорація Microsoft підписали договір про реалізацію проекту Microsoft Imagine Academy - міжнародної програми підготовки ІТ-фахівців у навчальних закладах.

Більше 50% професій сьогодні вимагають того чи іншого рівня володіння ІТ. За оцінками експертів, до 2017 року потреба зросте до 77% у всіх професіях. Таким чином, у найближчі роки спостерігатиметься значний дефіцит фахівців з необхідним набором ІТ навичок. У свою чергу це створить певний рівень очікувань ІТ кваліфікації випускників ВНЗ. У відповідь на потреби ринку праці, Microsoft створив та постійно оновлює зміст програми Imagine Academy.

Програма дозволяє проводити високоякісне навчання за авторизованими курсами Майкрософт. Умови та правила Програми допомагають навчальним закладам надавати студентам високоякісні освітні послуги у галузі новітніх інформаційних технологій Microsoft з метою набуття професійних знань і навичок. Діапазон можливостей, які пропонує Програма дуже широкий - від освоєння користувацьких додатків для мобільних і настільних комп’ютерів до підготовки ІТ-професіоналів за широким переліком спеціальностей. Програма Microsoft Imagine Academy дозволяє інтегрувати в існуючі навчальні плани визнані роботодавцями стандарти корпорації Microsoft.

 

Отримані в результаті навчання знання, вміння та навички дозволяють слухачам скласти іспит на МІЖНАРОДНИЙ СЕРТИФІКАТ ІТ-професіонала або користувача.

 

При реєстрації в Microsoft Imagine Academy користувачі отримують доступ до:

 • Системи дистанційного навчання з набором онлайн курсів;
 • Планів занять та супутних навчально-методичні матеріалів;
 • Сертифікаційних іспитів Microsoft для викладачів та слухачів курсів;
 • Пакету Microsoft Office.

  

Навчання дозволяє користувачам:

 • отримати професійні знання та навички роботи з найновішими та найбільш використовуваними на IT-ринку технологіями та програмними продуктами;
 • отримати офіційне визнання знань та досвіду роботи з продуктами та технологіями корпорації Microsoft;
 • оптимізувати свої розумові ресурси при реалізації найскладніших проектів;
 • підтвердити високу мотивацію до роботи та підвищити професійну привабливість в очах потенційних роботодавців;
 • ефективно підготуватися до здачі іспитів на міжнародні сертифікати IT-спеціалістів;
 • навчаючись в ВНЗ зробити вигідні інвестиції в власну кар’єру в майбутньому та знайти високооплачувану роботу.

 

Реєстрація

Дізнатися детальніше про переваги Microsoft Imagine Academy ви можете в презентації.

Щоб зареєструватись в Microsoft Imagine Academy, заповніть форму.

Посилання для входу (для зареєстрованих користувачів) - https://imagineacademy.microsoft.com/?whr=default

 

Увага! Якщо у Вас виникають труднощі із відтворенням відео під час проходження курсів, то скористайтесь інструкцією

Інформаційний буклет 

Інформаційний буклет Microsoft Imagine Academy  Інформаційний буклет Microsoft Imagine Academy

 

Діяльність за проектом

2017 рік  
22.12.2017 р. Сертифікаційні іспити Microsoft, крок до успіху
19.11.2017 р. Конкурс для студентів «Сертифікаційний іспит Microsoft»
19.11.2017 р. Конкурс для співробітників «Сертифікаційний іспит Microsoft»
19.06.2017 р. Міжнародний сертифікат Microsoft, нові звершення
22.05.2017 р. Конкурс для співробітників «Сертифікаційний іспит Microsoft»
22.05.2017 р. Конкурс для студентів «Сертифікаційний іспит Microsoft»
2016 рік  
29.12.2016 р. Співробітники Університету Грінченка, які отримали міжнародний сертифікат Microsoft
15.11.2016 р. Вебінар «Використання освітньої програми «Microsoft Imagine Academy» в Університеті Грінченка»
11.11.2016 р. Результати конкурсу «Сертифікаційний іспит Microsoft» серед співробітників Університету Грінченка
11.2016 р. Microsoft Imаgine Academy вебінар
06.2016 р. Проведіть канікули із користю! 
  Освітні послуги. Тренінг «Основи комп'ютерної грамотності «Mіcrosoft Imagine Academy» для активних користувачів»
2015 рік  
09.2015 р. Конкурс на проходження сертифікаційних іспитів у рамках роботи Microsoft IT Academy 
20-26.11.2015 р.  Презентація програми Microsoft IT Academy студентам першого курсу  
09-19.11.2015 р. Презентація програми Microsoft IT Academy студентам першого курсу Гуманітарного інституту
20,28.10.2015 р.  Презентація програми Microsoft IT Academy студентам першого курсу Університетського коледжу та Інституту мистецтв  

Результати діяльності

Загальна статистика завершення курсів MS Imagine Academy співробітниками в 2017 році

Загальна статистика завершення курсів MS Imagine Academy співробітниками Університету за період 2014 - 2016 рр.

Кількість співробітників, які отримали сертифікати MS Imagine Аcademy в 2017 році

Кількість співробітників, які отримали сертифікати MS Imagine Аcademy в 2016 році

Кількість співробітників, які отримали сертифікати MS Imagine Аcademy в 2015 році

Кількість співробітників, які отримали сертифікати MS Imagine Аcademy в 2014 році

Загальна статистика завершення курсів MS Imagine Academy студентами Університету за період 2014 - 2016 рр.

Статистика проходження навчання студентами в MS Imagine Academy в 2017 році

Статистика проходження навчання студентами в MS Imagine Academy в 2016 році

Статистика проходження навчання студентами в MS Imagine Academy в 2015 році 

Статистика проходження навчання студентами в MS Imagine Academy в 2014 році