Рейтинг прозорості університетів

Рейтинг прозорості університетів складається незалежним, некомерційним аналітичним центром CEDOS, що досліджує державну політику та суспільні процеси у сферах освіти, міграції та міського розвитку з метою формування прогресивних інституцій та посилення участі громадян у прийнятті рішень.

При формуванні рейтингу прозорості аналізуються офіційні веб-сайти ВНЗ на предмет наявності чи відсутності певної інформації на них. Загалом у рейтингу представлені 186 вищих навчальних закладів України.

Методологія рейтингу включає 6 індикаторів: фінансова прозорість (10%), адміністративна прозорість (24%), наявність на сайті ВНЗ стратегічного плану розвитку (10%), інформування про зміст навчання (40%), інформування про можливості працевлаштування (8%), інформування про можливості міжнародного обміну (8%).