13 - 25 квітня 2015 року
Технічний університет Ільменау, Німеччина
В рамках реалізації міжнародного TEMPUS-проекту DesIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії», 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR, учасником якого є Київський університет імені Бориса Грінченка, передбачено проведення навчання учасниківпроекту.
З 13 по 25 квітня 2015 року на базі факультету інформатики і автоматики Технічного університету Ільменау (м. Ільменау, Німеччина) проходило вдругий етап навчання учасників проекту - Весняна школа в Ільменау. Навчання включало в себе ознайомлення та практичні тренінги по використанню основного апаратного та програмного забезпечення вбудованих систем та віртуальних лабораторій, а також можливості їх впровадження і використання в навчальному процесі вищих і середніх навчальних закладів.
У навчанні та обговореннях основних тем проекту брали участь науковці вищих навчальних закладів України, Грузії, Вірменії, Словаччини, Німеччини, Австрії, Бельгії. Наш університет представляли: координатор проекту, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Морзе Н.В., доцент кафедри інформатики Литвин О.С., викладач кафедри інформатики Співак С.М.
Технічний університет Ільменау - один з чотирьох університетів в федеральній землі Тюрінгія. В університеті навчається понад 7 тис. студентів. Історія університету бере свій початок з моменту заснування в 1894 Тюрінгійського технікуму Ільменау, який в 1926 році було перейменовано в Інженерну школу Ільменау. В 1953 на базі технікуму створюється Вища школа електротехніки, яка в 1963 отримує статус Вищої технічної школи, а з 1992 року статус університету. Сьогодні університет складається з 5 факультетів: електротехніки і інформаційних технологій; інформатики і автоматики; машинобудування; математики і природничих наук; економіки.
Учасники Весняної школи навчались використовувати апаратне та програмне забезпечення вбудованих систем, а саме: електронні плати із відповідними сенсорами та актуаторами, електро-механічні фізичні системи, Arduinoshields, програмні пакети QuartusII, Arduino, AtmelStudio. Також проводили віртуальні та реальні віддалені експерименти із використанням он-лайн лабораторії GOLDi (GridofonlinelabdevicesIlmenau).
Під час перебування в Технічному університеті Ільменау учасники відвідали сучасні інноваційні інженерні і навчально-дослідні лабораторії та інститути Університету:
- факультет машинобудування (Department of Mechanical Engineering),
- Центр віртуальної реальності (Cave Automatic Virtual Reality),
- лабораторію квадрокоптерів,
- експериментальну установку для дослідженнятурбулентної конвекції повітря (Barrel of Ilmenau),
- лабораторію техніки управління (Control Engineering Group),
- Інститут Фраунгофера (AST Fraunhofer Institute Ilmenau),
- лабораторію нейроінформатики такогнитивних роботів (Neuroinformatics and Cognitive Robotics Lab).
Цікавою була екскурсія на фабрику провідної міжнародної компанії з виробництва напівпровідникових мікросхем XFAB (м. Ерфурт, Німеччина), де нам було продемонстровано особливостітехнологічного процесу створення електронних плат.
За результатами діяльності всі учасники курсів отримали сертифікати з проходження навчання у Весняній школі в рамках міжнародного TEMPUS-проекту DesIRE.
Наступна зустріч за результатами діяльності по проекту DESIRE планується у червні 2015 р.
Фотогалерею з Весняної школи Ільменау можна переглянути у соціальній групі DESIRE на Facebook.