Про гуртожиток

Із 2008 року в Університеті функціонує гуртожиток для проживання студентів та співробітників, який діє на основі Положення «Про гуртожиток Київського університету імені Бориса Грінченка», затвердженого Наказом ректора №485 від 04.10.2013 р.
З метою збільшення кількості місць, поліпшення комфортності проживання, в 2010 році Університет облаштував нове приміщення студентського гуртожитку на базі спортивного інтернату-ліцею (бульвар Івана Лепсе,46), площа якого становить 905,5 м.кв.
З 2010-2011 н.р. загальна кількість ліжкомісць у студентському гуртожитку – 160 для студентів та 31 кімната для співробітників Університету.
Моніторинг проблем у студентському гуртожитку – побутових, психологічних, соціальних, матеріальних –  підтверджує необхідність підтримки комфортного для студентів психологічного та соціально-культурного середовища.
Соціально-гуманітарна робота зі студентами, які проживають у гуртожитку, – складний та багатокомпонентний процес, що потребує від його організаторів:

• підбору відповідних виховних засобів;
  • удосконалення процесу управління гуртожитком;
  • постійної взаємодії адміністрації Університету, студентської ради гуртожитку,студентського парламенту;
  • пошуку нових напрямів і форм соціально-педагогічної та культурно-дозвіллєвої роботи;
  • збереження гуртожитку в належному санітарно-технічному стані;
  • оновлення та підтримки санітарно-побутового обладнання приміщень загального користування.

Кураторство гуртожитку здійснюється за напрямами:

• Психолого-педагогічний супровід. Метою механізму є психологічне коригування поведінки та діяльності студента, створення позитивного психологічного мікроклімату в студентському гуртожитку, а саме:
  • адаптація студентів до проживання в умовах віддаленості від своїх родин;
  • психологічне консультування і психологічна корекція особистісного розвитку.
  • Організаційно-виховна робота:
  • забезпечення всіх сфер функціонування гуртожитку;
  • взаємозв’язок елементів системи виховного процесу через запровадження моделі «Університет - студентська рада гуртожитку - студентський парламент»;
  • систематизація культурно-дозвіллєвої роботи;
  • ведення інвентаризаційної картки кімнат, соціальної картки студентів у гуртожитку та таблиці розподілу студентів Університету за кімнатами;
  • спрямування роботи студентської ради гуртожитку;
  • моніторинг інтелектуальних та духовних запитів студентів-мешканців, а також рівня житлово-побутового комфорту в гуртожитку.

Культурно-дозвіллєва робота. Метою є формування культури проведення вільного часу, шляхом використання  таких напрямів та форм культурно-дозвіллєвої роботи:

• інтелектуально-пізнавальні;
  • культурно-розважальні;
  • спортивно-оздоровчі;
  • взаємодії та комунікації

Мешканці студентського гуртожитку на Відрадному мають свої права та обов’язки, які викладені в Положенні про гуртожиток, який затверджений наказом ректора №128 від 12.04.2010 року та в Правилах внутрішнього розпорядку, затверджених від 14.10.2010р.

Методист-консультант гуртожитку – Марцинюк Марія Іванівна, тел. (095)565-10-54

КОНТАКТИ: