Архів подій соціального проєкту

Загальноуніверситетський фестиваль соціальних проєктів «З Києвом і для Києва»

В Університеті Грінченка у рамках фестивалю «Grinchenko Fest» відбувся Загальноуніверситетський фестиваль соціальних проєктів «З Києвом і для Києва».

Традиції доброчинності й волонтерства є формувальною складовою корпоративної культури Університету, їхній розвиток визначений одним із важливих стратегічних завдань його поступу. Реалізація соціального проєкту «З Києвом і для Києва» має на меті створення позитивного іміджу Університету Грінченка через формування цілісного соціокультурного середовища, здатного поліпшити задоволення освітніх, розвивальних, спортивних, художньо-естетичних потреб та інтересів киян.

Особливістю реалізації проєкту «З Києвом і для Києва» 2023 року стало збільшення кількості заходів, що мали на меті допомогти мешканцям міста долати труднощі, викликані війною. Цьогоріч урізноманітнились напрями та форми проведення заходів, акцій, канали поширення інформації.

Для участі у Загальноуніверситетському фестивалі соціальних проєктів «З Києвом і для Києва» надійшло 20 заявок. Професійне журі визначило кращі соціальні проєкти, реалізовані протягом 2023 року.

І місце посів соціальний проєкт «Всеукраїнський конкурс фото- та відеопроєктів “Українська мова в об'єктиві”» Факультету української філології, культури і мистетва.

ІІ місце:

  • соціальний проєкт «Тренінги з тактичної домедичної допомоги для цивільних» Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту;
  • соціальний проєкт «English for SESU» Факультету романо-германської філології;
  • соціальний проєкт «Логопедичний центр «Логотренажер»» Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти;
  • соціальний проєкт «Правова допомога» Факультету права та міжнародних відносин.

ІІІ місце:

  • соціальний проєкт «Школа сучасного експерта» Факультету суспільно-гуманітарних наук;
  • соціальний проєкт «Війна не відміняє дитинство» Фахового коледжу «Універсум»;
  • соціальний проєкт «Медіашкола Університету Грінченка» Факультету журналістики;
  • соціальний проєкт «Дивись, як Я вмію!» Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту;
  • соціальний проєкт «Музичні зустрічі у музеї Косенка» Факультету музичного мистецтва і хореографії.

Вітаємо переможців!

«З Києвом і для Києва»
«З Києвом і для Києва»
«З Києвом і для Києва»
«З Києвом і для Києва»
«З Києвом і для Києва»
«З Києвом і для Києва»
«З Києвом і для Києва»
«З Києвом і для Києва»

Грінченківка – лауреатка першої премії конкурсу «Краще видання року»

Наприкінці 2023 року Благодійний фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка спільно з Київським університетом імені Бориса Грінченка оголосив конкурс на грант для реалізації соціального проєкту «З Києвом і для Києва».

Мета проєкту – задоволення освітньо-розвивальних, культурно-дозвіллєвих, спортивно-оздоровчих запитів та потреб мешканців столиці на безоплатній основі, допомога в поліпшенні психічного здоров’я містян, здійснення правової підтримки та допомоги соціальним категоріям громадян в умовах війни, розвиток україномовного середовища Києва.

Конкурс проводився серед здобувачів освіти, науково-педагогічних та педагогічних працівників Київського університету імені Бориса Грінченка. Розмір гранту – 50 тисяч гривень.

Для участі у конкурсі надійшло 10 заявок. Професійне журі визначило кращий соціальний проєкт.

8 грудня під час урочистого зібрання з нагоди відзначення 160-річчя від дня народження Бориса Грінченка президент благодійного фонду, кандидат педагогічних наук, професор Олексій ЖИЛЬЦОВ вручив сертифікат на отримання гранту керівнику соціального проєкту «Тактична домедична підготовка цивільних. Що необхідно знати кожному.» завідувачу кафедри фізичної терапії та ерготерапії Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту, доктору медичних наук, професору Валентину САВЧЕНКУ.

Вітаємо з перемогою!

У Київському університеті імені Бориса Грінченка 6 жовтня 2018 року стартував IX етап соціального проекту «З Києвом і для Києва». Кожен мешканець міста має можливість долучитися до вивчення й удосконалення рівня української мови чи іноземної, комп’ютерної грамотності, отримати юридичну консультацію, творчо провести час дітям різного віку і їх батькам Русанівки разом зі студентами Педагогічного інституту, Інституту мистецтв та Університетського коледжу.

Інститут філології

Зі словами привітання виступила заступник директора Інституту філології Тетяна Олександрівна Саврасова-В’юн. Кафедри презентували заходи, які реалізуються в межах соціального проекту – літературно-мистецький конкурс «Березневі містерії», конкурс «Із янголом на плечі», курси української, англійської, німецької, французької, італійської мов. А для завзятих туристів пропонуємо спільні екскурсії історичними та унікальними містами України.

Інститут філології
Інститут філології
Інститут філології

 

Педагогічний інститут

Подорожував у світ гри, казки та фантазії за участі студентів ІІ курсу спеціальностей. «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта», які інсценізували казку Ірини Товкач «Про кавуна», провели з дітьми веселу естафету і на завершення усі разом пускали мильні бульбашки.

Модератор заходу: Ірина Товкач, ст. викладач кафедри дошкільної освіти.

Педагогічний інститут
Педагогічний інститут
Педагогічний інститут
Педагогічний інститут
Педагогічний інститут

 

Інститут людини

Надавав безкоштовну консультацію від психологів; інформацію щодо використання арт-інструментів для дитини; інформацію про Дитячий логопедичний центр «Логотренажер», у якому дітям з порушеннями мовлення проводяться корекційно-розвивальні вправи. Діти дошкільного та шкільного віку брали участь у розвивальних іграх.

Інститут людини
Інститут людини
Інститут людини
Інститут людини

 

Інститут журналістики

«Виходь за межі» - девіз Медіашколи, у якій можливо все!

Медіашкола офіційно запрацювала. Охочі відвідали усі локації, а їх було чимало: «Астудія», «Грінченко-Інформ», «Радіо», «Воркшоп». Кожен мав можливість відзнімкувати прямий ефір, написати журналістський матеріал, відповісти на цікаві запитання і поговорити з тренерами Медіашколи.

У внутрішньому дворику Університету відбувся масштабний флешмоб з літачками.

Інститут журналістики
Інститут журналістики
Інститут журналістики
Інститут журналістики
Інститут журналістики

 

Факультет права та міжнародних відносин

Презентував Юридичну клініка «Астрея» під керівництвом кандидата юридичних наук, доцента кафедри публічного та приватного права – Чернеги Андрія Петровича. Діяльність клініки спрямована на: надання безоплатної правової допомоги, захист конституційних прав і свобод, формування правової культури громадян України.

Факультет права та міжнародних відносин
Факультет права та міжнародних відносин
Факультет права та міжнародних відносин

 

Університетський коледж

Створював умови для розвитку дітей в межах проекту «Школи майбутнього першокласника» (математика, англійська мова), а також музичної студії та студії образотворчого мистецтва «Палітра».

Університетський коледж
Університетський коледж
Університетський коледж
Університетський коледж

 

Надалі функціонуватиме соціальний проект в інститутах Університету Грінченка щосуботи (розклад проектів див.нижче).

Грінченківка – лауреатка першої премії конкурсу «Краще видання року»

 

Nota bene — нотатка, яка ставиться на берегах навпроти тексту для виділення його найважливіших частин, на які слід звернути особливу увагу. Таке визначення дає словник.

«Nota bene» - так назвали у Київського Університету імені Бориса Грінченка започаткований в умовах карантину постійно діючий пізнавальний проєкт, який полягає у записі та поширенні на ютуб-каналі освітнього закладу просвітницьких відеолекцій, відеосюжетів на теми:

  • соціальна комунікація та соціальне середовище;
  • соціальне та психологічне допомога в умовах пандемії для боротьби з депресією;
  • інформаційна культура та безпека в Інтернеті;
  • медіаграмотність.

У ІІ семестрі 2020/2021 навчального року в рамках проєкту в соцмережах було розміщено 10 відеороликів, різноманітних за тематикою та виражальними засобами.
У роботах Інституту філології було висвітлено інформацію про те, що знають українці про Італію, Китай, Польщу, Японію. Сюжети виявились динамічними, цікавими, пізнавальними. Перебуваючи на вулицях столиці, студенти навчального підрозділу опитували перехожих: і про культуру, і про традиції, зокрема і традиційні страви, і про те, з чим асоціюється в уяві українців країна. А ще – просили назвати столицю країни, пригадати хоча б декілька слів італійською, китайською, польською, японською мовами…
Авторству студентів-філологів належать також відеоролики, у яких йшлося про таємниці рідної української мови, про фах перекладача…

Факультет інформаційних технологій та управління відзняв ролик, який навчить безпечному користуванню Інтернетом і вдосконалить знання англійської.
Емоційна розповідь про трагічну сторінку в історії кримськотатарського народу - депортацію 1944 року, яка була визнана геноцидом, – тема відео Історико-філософського факультету.

У центрі уваги відеозанять, знятих студентами Факультету права та міжнародних відносин, стали: розгляд Статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно якої вся сфера обслуговування має перейти на українську з 16 січня 2021 року, та Статті 11 Закону України «Про захист персональних даних».

Кожен охочий, переглянувши відеоролики проєкту «Nota bene», зможе збагатити свій кругозір, отримати корисну інформацію, а також запропонувати увазі свої роботи на актуальні теми.

Тож бажаємо тим, хто ще не знайомий з відеопродукцією пізнавального проєкту, цікавих переглядів, а авторам – натхнення.

До зустрічі у соцмережах Університету Грінченка наступного навчального року.

08 жовтня 2016 року стартував VII етап Соціального проекту «З Києвом і для Києва», який уже впродовж шести років наповнює життя киян яскравими емоціями, змістовним дозвіллям, цікавим навчанням. За ці роки у проекті взяли участь різні вікові категорії: діти, батьки, учнівська і студентська молодь, ветерани праці та війни, діти учасників АТО.

В цьому році в рамках Соціального проекту «З Києвом і для Києва» Інститут мистецтв приготував безліч сюрпризів: концертні програми і театралізовані вистави, майстер-класи з образотворчого мистецтва і дизайну та багато іншого. Концертна програма з нагоди урочистого відкриття Соціального проекту включала музичні та хореографічні композиції у виконанні студентів – переможців фестивалів і конкурсів.

Інститут журналістики провів творчий майстер-клас для дітей міста Києва «Народження книги». У майстер-класі взяли участь школярі від 8 до 13 років та викладачі кафедри видавничої справи. Мета проекту – показати дітям процес створення книги власними руками від початкової ідеї до завершеного вигляду, включити всіх у творчих процес, сприяти співпраці. У творчій атмосфері діти не лише створювали власні обкладинки та ілюстрації до книжок, а й ділилися своїми мріями та придумували цікаві історії.

Студенти напряму підготовки «Дошкільна освіта» разом з викладачами Педагогічного інституту організували театралізовану виставу «Як баба Яга щастя шукала». Разом з героями казки діти грали в ігри, спортивні розваги та приймали участь у творчому конкурсі «Намалюй Щастя».

Факультет права та міжнародних відносин продовжив роботу Консультаційного пункту. Юридична клініка «АстреЯ» надає киянам правову допомогу з питань: Захисту конституційних прав і свобод громадян та організацій; Цивільного, сімейного, трудового,житлового, адміністративного,земельного права та соціального забезпечення; Захисту прав молоді та неповнолітніх; Правової просвіти населення.

В Інституті філології представники кафедр познайомили гостей із тим, що буде запропоновано на соціальному проекті: мовними школами (англійська, французька), конкурсами, фестивалями, святковими програмами тощо. На завершення урочистого відкриття проекту студенти І курсу виконали гімн Інституту філології та запросили всіх присутніх до загального фотографування.

В Інституті людини відновив роботу Психологічний центр експрес-діагностики. Також в день відкриття нового етапу Соціального проекту для киян було проведено профорієнтаційний захід «Університетський вибір». Для дітей працювала творча майстерня «чарівна осінь» та ігротека.

Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту презентував громаді міста Школу здоров’я, в якій кожний бажаючий може відвідувати заняття зі степ-аеробіки та фітбол-аеробіки.

Інститут післядипломної педагогічної освіти запросив гостей святкового заходу до навчання у Мовних школах: Розмовному клубі «Говоримо українською» та «Спілкуємось англійською».

Університетський коледж радо відчинив двері всім, хто зацікавлений вивчати англійську та українську мови, математику, вчитися грі на фортепіано та ходити до спортивної школи на заняття з волейболу.

 

Основні напрями та форми роботи соціального проекту «З Києвом і для Києва»

 

В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...
В Університеті продовжує роботу Соціальний ...