Ви тут: Головна Структура Підрозділи Університету НДЛ культури лідерства Про підрозділ

Про підрозділ

НДЛ культури лідерства є структурним підрозділом Київського університету імені Бориса Грінченка.
У структурі Лабораторії cтворено відділи психологічних та соціологічних досліджень.

 

Тема науково-дослідної діяльності відділу психологічних досліджень : «Розкриття, розвиток та реалізація лідерського потенціалу особистості на різних рівнях освіти».

Мета діяльностівідділу психологічних досліджень – визначити шляхи розвитку та реалізації лідерського потенціалу особистості в умовах сучасного освітнього середовища; розробити та запровадити програму психолого-педагогічного забезпечення розвитку та реалізації лідерського потенціалу особистості на різних рівнях освіти в Україні.

Напрями дослідно-експериментальної роботи на різних рівнях освіти:

На рівні середньої освіти:

- «Розкриття та розвиток потенціалу особистості в умовах шкільного середовища як інструмент індивідуалізації, соціалізації та професіоналізації старшокласників» (школа І-ІІІ ступенів №286 м. Києва).

На рівні вищої освіти:

- «Розвиток лідерського потенціалу особистості студента на етапі професійного становлення» (Київський університет імені Бориса Грінченка).

На рівні підвищення кваліфікації та післядипломної освіти :

- «Розвиток та реалізація лідерського потенціалу співробітників вищої школи» (проект «ELITE» програми TEMPUS).

- «Розвиток професійної компетентності державних службовців у системі підвищення кваліфікації» (Київський міський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій).

 

Тема науково-дослідної діяльності відділу соціологічних досліджень: «Засвоєння корпоративної культури Університету в умовах ціннісно-орієнтованої освіти»

Мета діяльності відділу соціологічних досліджень: дослідженні засвоєння корпоративної культури Київського університету імені Бориса Грінченка задля оптимізації внутрішньо-корпоративної взаємодії на різних рівнях, а саме: викладач-викладач, викладач-студент, Університет – громада міста Києва, а також підвищення професійної мотивації науково-педагогічних працівників, навчальної мотивації студентів та вдосконалення іміджу й підвищення конкурентоспроможності Університету.

Напрями науково-дослідної діяльності відділу соціологічних досліджень:

На рівні науково-педагогічних працівників:

  • моніторинг особливостей засвоєння цінностей корпоративної культури та відповідності ним професійної діяльності науково-педагогічних працівників.
  • моніторинг ефективності університетських науково-методичних заходів та вивчення очікувань працівників Університету щодо них (реалізовано дослідження ефективності науково-практичного семінару «Студентоцентроване навчання»,  «Сприйняття науково-педагогічними працівниками Університету проекту «Е-портфоліо» та ще низку досліджень)
  • дослідження комунікаційних каналів Університету для їх подальшої оптимізації (реалізовано дослідження «Ефективність каналів інформування та комунікації в Київському університеті імені Бориса Грінченка»);

На рівні студентів:

  • дослідження засвоєння й практичного дотримання цінностей корпоративної культури студентською спільнотою (дослідження «Враження студентів від користування бібліотекою у Київському університеті  імені Бориса Грінченка»);
  • моніторинг ефективності навчального процесу Університету з метою його оптимізації (періодичне дослідження «Викладач очима студента»);

На рівні Університету та спільноти м. Києва:

  • соціологічно-консультаційний супровід Соціального проекту «З Києвом і для Києва», формування пропозицій для дослідницьких та громадських організацій міста Києва, налагодження співпраці із зовнішніми науково-освітніми та громадськими організаціями;
  • моніторинг та аналіз текстуальних матеріалів (ЗМІ, інтернет-ресурсів, соціальних мереж), змістовно пов’язаних  з діяльністю Університету, з метою вдосконалення його іміджу.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Підрозділи Університету НДЛ культури лідерства Про підрозділ