Images-loading

Науково-практична конференція «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху»

konferenciia inkliuzaia v systemi osvity 131 жовтня 2016 року

 

 

 

 

31 жовтня 2016 року на базі середньої загальноосвітньої школи № 140 Святошинського району міста Києва відбулася науково-практична конференція для освітянської, громадської та батьківської спільноти м. Києва, Київської, Житомирської та Чернігівської областей під назвою: «Інклюзія в системі освіти міста Києва: кращі практики, кращі практики, перспективи розвитку, історії успіху».

Захід відбувся за підтримки Фонду Марини Порошенко, очільниця якого брала участь у роботі конференції, і був спрямований на ознайомлення з кращими практиками впровадження інклюзивної освіти.

Під час роботи двох із шести секційних занять викладачі одразу двох інститутів Київського університету імені Бориса Грінченка презентували свій досвід роботи.

Олена Валеріївна Мартинчук , завідувач кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини презентувала дитячий логопедичний центр «Логотренажер» і наголосила на тому, що якісна навчально-методична база Університету стала не тільки ресурсом для підготовки фахівців, але й ресурсом для місцевої громади, компенсаторно-корекційної підтримки дітей з порушеннями мовлення.

Катерина Василівна Луцько , доцент кафедри, кандидат педагогічних наук представила власні авторські інноваційні методики і технології, які ґрунтуються на останніх дослідженнях, пов’язаних із розробкою наукової теми кафедри.

Наталія Зіновіївна Софій , завідувач Інклюзивно-ресурсного центру Інституту післядипломної педагогічної освіти виступила модератором секції «Ресурси для розвитку столичної інклюзивної освіти» та презентувала присутнім роботу Інклюзивного ресурсного центру, діяльність якого спрямована на покращення умов отримання якісної освіти та інших послуг дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному навчальному середовищі загальноосвітньої дошкільної та початкової освіти.

Наталія Віталіївна Заєркова та Аліна Олександрівна Трейтяк, методисти науково - методичного центру інклюзивної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти презентували інноваційний педагогічний метод – тренінг «Лялька як персона» для працівників дошкільних навчальних закладів, який дає змогу усувати упередження і дискримінаційну поведінку стосовно дитини з особливими освітніми потребами.