Images-loading

Урочисте вручення Нагороди імені Івана Виговського професору Ігорю Срібняку

Урочисте вручення Нагороди імені Івана Виговського професору Ігорю Срібняку22 травня 2017 року
м. Польща 

 

 

  

22 травня 2017 р. у Варшавському університеті відбулась урочиста церемонія вручення Нагороди імені Івана Виговського, яка відбувається під патронатом Президента Польщі та має своїм завданням відзначення здобутків громадян України у розвитку науки і культури, розбудові громадянського суспільства, обстоюванні демократичних цінностей та європейського вектору розвитку України.

Номінанти цієї нагороди визначаються рішенням її Капітули, яка складається з делегатів 25 провідних університетів та вищих шкіл Польщі. Цього року цю наукову відзнаку, яка передбачає проходження кількамісячного наукового стажування в Польщі, отримали 10 українських науковців.

Лауреатом Нагороди імені Івана Виговського у 2017 р. став професор, доктор Ігор Срібняк, завідувач кафедри всесвітньої історії Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка. Його наукове стажування триватиме один рік, в рамках якого лауреат має відвідати 6 університетів Польщі, в яких читатиме лекції та презентуватиме результати своїх наукових пошукувань перед польськими викладачами та студентами.

Підсумком його наукової роботи має стати публікація низки статей з історії української військової еміграції у міжвоєнній Польщі, видання монографії «Каліш: центр українського життя в Польщі (1921-1939 рр.)» та друк чергового випуску польсько-українського журналу «Над Віслою і Дніпром: Польща і Україна в європейській перспективі – минуле і сьогодення».

Докладніше про церемонію вручення.

З вітального листа Президента Польщі п. Анджея Дуди

(повний текст листів Президента Польщі та Маршалка Сейму):

«Складаю сердечні поздоровлення цьогорічному лауреатові Нагороди – пану професору Ігореві Срібняку з Київського університету імені Бориса Грінченка. Дослідження пана професора стосуються історії польсько-українських взаємин у міжвоєнному часі, і зокрема долі українських вояків – наших союзників у війні з більшовиками, – є цінним внеском у розвиток знань про нашу спільну історію. Поваги заслуговує доробок пана професора як головного редактора наукового часопису «Над Віслою і Дніпром: Польща і Україна в європейській перспективі – минуле і сьогодення». Переконаний, що річний науково-дидактичний досвід перебування в шістьох польських університетах буде для пана професора засобом для нових досягнень і встановлення близьких контактів з польськими дослідниками і студентами».

 

Матеріали надано НДЛ інтернаціоналізації вищої освіти

Автор: Виговська О.С.