Відкрита лекція ізраїльського літературознавця «Галичина та Ізраїль у творчості лауреата Нобелівської премії з літератури Шая Агнона»

Відкрита лекція ізраїльського літературознавця «Галичина та Ізраїль у творчості лауреата Нобелівської премії з літератури Шая Агнона»

30 листопада 2017 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б 

 

 

 

 

30 листопада в Інституті філології з відкритою лекцією на тему «Галичина та Ізраїль у творчості лауреата Нобелівської премії з літератури Шая Агнона» виступила ізраїльський літературознавець, перекладач, викладач Івритського університету в Єрусалимі, доктор філологічних наук Зоя Копельман.

Демонструючи один за одним глибокі підтексти творчості Шмуеля Йосефа Аґнона, дослідниця дала змогу студентам і викладачам Інституту філології доторкнутися до суті єврейського світосприйняття, єврейських традицій, глибокої сакралізації їхнього життя.

Особливо цікавою лекція видалася майбутнім перекладачам, для яких творчість Шая Аґнона може стати нелегким, але цікавим випробуванням, зважаючи на її самобутність і на відсутність якісних перекладів українською мовою. Присутні на лекції учені-літературознавці звернули увагу на специфіку реалізації національної та громадянської ідентичності у творах єврейських письменників, а також на близькість наукових інтересів ізраїльської гості та дослідників літературних кафедр Інституту філології. Тож, сподіваємося, що відкрита лекція пані Зої Копельман – лише початок тривалої і плідної співпраці.

 

Матеріали надано НДЛ інтернаціоналізації вищої освіти