Images-loading

ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ. Лекція доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАН України П.Ю. Гриценка

ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ. Лекція доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАН України П.Ю. Гриценка

21 травня 2018 р.
м.Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

  

 

21 травня 2018 року в Інституті філології відбулася лекція доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови Національної академії наук України Павла Юхимовича Гриценка. Під час довгоочікуваної зустрічі викладачі-україністи, а також майбутні філологи і журналісти мали чудову нагоду почути цікаві факти з історії української мови, по-новому подивитися на деякі події та явища.

Павло Юхимович акцентував увагу на тому, що українська мова подолала всі заборони й утиски завдяки тому, що мала сильну передісторію, давні традиції книжності. Зацікавила всіх учасників заходу "Карта южно-русскихъ нарѣчій и говоровъ" 1871 року, на якій зафіксовані межі поширення української мови, які значно заходять за кордони сучасної України. Йшлося на лекції і про сучасні проблеми українського мовознавства, зокрема про потужний сумарний українськомовний дискурс, який чекає на своїх дослідників, якими можуть і мають стати сучасні студенти-філологи. Говорили і про модель мовної поведінки українців, і про суржик у його сучасних проявах, і про явище неодіалектизації.

Ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Олександрович Огнев’юк пригадав виступ Павла Юхимовича у Конституційному Суді України під час розгляду справи щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про засади державної мовної політики» 13 – 14 грудня 2016 року, подякував за принципову позицію у відстоюванні статусу української мови. Не оминули у розмові з шановним гостем і гострих питань, зокрема відсутності Національного корпусу української мови та можливості залучення студентів-грінченківців до його розроблення. Хронометраж лекції значно перевищив традиційні «годину двадцять», а запитань залишилося ще багато. Тож чекаємо наступної зустрічі з Павлом Юхимовичем.

 

Матеріали надано Інститутом філології