Images-loading

Еко-тренд в Університеті Грінченка. Використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії

Еко-тренд в Університеті Грінченка. Використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії

13 серпня 2018 р.
вул. Маршала Тимошенка, 13-б

 

 

 

В навчальному корпусі № 1 Київського університету імені Бориса Грінченка (вул. Маршала Тимошенка, 13-Б) в результаті реалізації проекту «Капітальний ремонт системи гарячого водопостачання та системи підігріву повітря (технологічне кондиціонування) з використанням альтернативних та відновлюваних джерел енергії» було встановлено три теплові насоси Octopus/S 120, виробництва шведської компанії OctopusEnergiAB, що має 30-ти річний досвід виробництва теплових насосів з унікальною технологією пасивного випарника.

Це дозволило вирішити такі задачі:

  • отримання автономного джерела теплової енергії для підігріву басейну та гарячого водопостачання, що дозволяє безперебійно використовувати спортивний комплекс (басейн, тренажерні, спортивні зали) незалежно від стану теплових мереж міста – ремонт, аварії, тощо;
  • зменшення навантаження а теплові мережі міста, що призведе до зменшення викидів в атмосферу СО2 майже на 400 тон в рік.

Крім того, за рахунок ефективності встановлених теплових насосів Octopus (СОР – коефіцієнт перетворення електричної у теплову енергію 3,52) отримати економічний ефект більше 400 000 грн. в рік, по відношенню до комунальних теплових мереж, як наслідок – період окупності інвестиції менше ніж 4,5 років.

Для збільшення економічного ефекту була встановлена електрогенеруюча станція потужністю 10600 Вт і в результаті цього, період окупності інвестицій зменшився до 2,5 років.

 

Матеріали надано Ремонтно-будівельним відділом
Фото: НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності