Відкриття музейної експозиції

28 квітня в корпусі ректорату за адресою вул. Воровського, 18/2 відбулося урочисте відкриття музейної експозиції, присвяченої життєвому та творчому шляху Бориса Грінченка, видатного українського письменника, педагога, вченого, критика, мовознавця, лексикографа, етнографа, активного громадського діяча кінця XIX – початку XX століття, сподвижника, котрий своєю діяльністю зміг об’єднати всю Україну. Адже географія його творчого шляху надзвичайно широка, охоплює різні регіони: Слобожанщину, Луганщину, Чернігівщину, Київщину, Херсонщину…

В урочистому відкритті музейної експозиції взяв участь заступник Голови Київської міської ради, начальник Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) В.С.Журавський, доктор юридичних наук, професор, дійсний член Академії правових наук України; Президент Національної академії наук В.Г.Кремень, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАПН України, почесний професор нашого Університету; академік-секретар НАПН України О.В.Сухомлинська, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; дійсний член НАПН України О.Я.Савченко, доктор педагогічних наук, професор, науковці НАПН України, наукові співробітники Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.Вернадського; дослідники життя та діяльності Бориса Грінченка: директор Інституту культурологічних і етнополітичних досліджень імені Ілларіона Київського МАУП В.В.Яременко, доцент кафедри української літератури Луганського національного університету імені Тараса Шевченка О.І.Неживий, кандидат педагогічних наук, член Національної спілки письменників України. Також директор Меморіального музею Б.Д.Грінченка на Луганщині Н.В.Павленко та земляки Б.Грінченка.

Цього ж дня у Володимирському соборі пройшла панахида на вшанування пам’яті Б.Д.Грінченка. Священне дійство провів Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. У панахиді взяли участь керівництво Університету на чолі з Ректором, доктором філософських наук, професором, членом-кореспондентом АПН України В.О.Огнев’юком, представники професорсько-викладацького складу, студентського самоврядування та Студентського наукового товариства Університету.

Після відкриття музейної експозиції пройшло розширене тематичне засідання Вченої ради Університету “Ідеї Бориса Грінченка у системі професійної підготовки майбутніх фахівців”. З науковими доповідями виступили дослідники життєвої долі та творчої спадщини Бориса Грінченка. Гості зробили цінні подарунки, які поповнять матеріали новоствореної музейної експозиції.