Ви тут: Головна Про Університет Новини Події Відкриття виставки старовинної української вишивки, ткацтва та текстилю (з колекції української старовини родини Ульяничів)

Відкриття виставки старовинної української вишивки, ткацтва та текстилю (з колекції української старовини родини Ульяничів)

1.15 лютого 2013 року
Педагогічний інститут
б-р. О. Давидова, 18/2

 

 

На другий місяць зими припадає одне з найбільших і найшановніших народних свят – Стрітення Господнє, яке відзначають 15 лютого. Саме в цей день у Педагогічному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка відбулося урочисте відкриття виставки старовинної української вишивки, ткацтва та текстилю (з колекції української старовини родини Ульяничів).

Плекаємо традиції народу,

Передаємо їх від роду і до роду.

В усі часи єднає покоління

Свята пошана рідного коріння.

 

Яскравим прикладом єднання багатьох поколінь є родина Ульяничів, якій ми завдячуємо за чудові експонати авторської виставки.

У відкритті виставки взяли участь її засновники: філолог, етнограф, автор дослідження українського рушника Ульянич Галина Іванівна; історик, етнограф, автор книги «Етнографія українського народу» Ульянич Анатолій Анатолійович; організатор виставки, продюсер Ульянич Тетяна Анатоліївна. Виставку відвідали ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Олександрович Огнев’юк, проректори, директори Інститутів, студенти і співробітники Педагогічного інституту.

Цікавою родзинкою було театралізоване дійство до свята Стрітення вихованців дошкільного навчального закладу № 619 Дніпровського району.

На відкритті виставки відбулася презентація документального фільму-репортажу продюсерського Центру «Мистецька Садиба» «Їдьмо до батьків», який нагадав глядачам про витоки свого коріння, сімейні звичаї, про необхідність шанувати батьків та якомога частіше зустрічатися з ними.

По закінченню урочистостей учасники свята закликали в гості весну та пригощали присутніх обрядовим печивом – «жайворонками»:

Благослови, мати,

Весну закликати!

Весну закликати!

Зиму проводжати! 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Університет Новини Події Відкриття виставки старовинної української вишивки, ткацтва та текстилю (з колекції української старовини родини Ульяничів)