Міжнародний студентський турнір з історії

DSC0536618-20 листопада 2014 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

18-20 листопада 2014 р. у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся Міжнародний студентський турнір з історії.

Голова журі турніру, професор Кульчицький Станіслав Владиславович у вітальному слові розказав, які зміни сьогодні відбуваються в науковому просторі, які перспективи чекають молодь, що прагне до знань, побажав наснаги і перемоги.

Маючи за мету стимулювання творчої фахової діяльності майбутніх молодих науковців – істориків – найкращих представників різних наукових шкіл, обмін досвідом та ідеями, ознайомлення молоді з результатами останніх досліджень та найновішими тенденціями в історичній галузі знань, організатори турніру провели круглий стіл «Цивілізаційний вибір України: історична ретроспектива» за участю членів журі, науковців провідних університетів України та Інституту історії НАН України.

У турнірі взяла участь 31 команда з усіх регіонів України. Серед учасників переважали студенти історичних факультетів національних університетів. Свою цікавість та бажання долучитися до заходу виявили також 7 студентських команд не історичних спеціальностей. Студенти університетів 4 країн – Польщі, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю надіслали відео вітання учасникам турніру.

Форма проведення змагання вимагала від студентів не тільки глибоких знань з історії, а й вміння дискутувати, обґрунтовувати думку, полемізувати.

Учасники турніру зробили його по-справжньому захоплюючим, надзвичайно напруженим. Юні поціновувачі історії продемонстрували не тільки добре знання матеріалу, який виходив далеко за межі навчальної програми, але й масштабне мислення, майстерне володіння словом, толерантність у веденні дискусії, цілеспрямованість у досягненні.

Результатом напруженої, але, безперечно, цікавої гри стала перемога (І місце) Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Блискучу гру продемонстрували також команди Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Національного університету «Києво-Могилянська академія», які посіли ІІ місце.

ІІІ призове місце завоювали 13 команд: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Київський університет імені Бориса Грінченка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Львівський національний університет імені Івана Франка, Запорізький національний університет, Національний університет «Острозька академія», Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, Дніпропетровський національний університет імені О. Гончара, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди.

Усім учасникам були вручені сертифікати, переможці отримали дипломи та подарунки від Благодійного фонду сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка. Команда Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка отримала також головний приз – статуетку давньогрецької богині перемоги Ніки.