Майстер-класи в рамках реалізації міжнародного TEMPUS-проекту DesIRE на базі Запорізького національного технічного університету

20151015 090737

15 - 16 жовтня 2015 року
м. Запоріжжя, Запорізький національний технічний університет

В рамках реалізації міжнародного TEMPUS-проекту DesIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії», 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR, учасником якого є Київський університет імені Бориса Грінченка, передбачено навчання учасників проекту.

15-16 жовтня 2015 року на базі Запорізького національного технічного університету (м. Запоріжжя) проходила серія майстер-класів. Навчання включало в себе ознайомлення та практичні тренінги по використанню основного апаратного та програмного забезпечення вбудованих систем, а також вивчення можливостей щодо їх впровадження і використання в навчальному процесі вищих і середніх навчальних закладів.

У навчанні та обговоренні основних тем проекту брали участь науковці вищих навчальних закладів України та Бельгії.

Наш Університет представляли з ініціативи координатора проекту, проректора з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Морзе Н.В.: викладач циклової комісії економіко-математичних дисциплін і менеджменту Гладун М.А., старший викладач кафедри інформаційних технологій і математичних дисциплін Співак С.М., науковий співробітник НДЛ інформатизації освіти Варченко-Троценко Л.О.

Майстер-класи проводили викладачі університету KU Leuven Пітер Аррас та університетського коледжу Томаса Мора (Бельгія) Дірк Ван Мероде. У заходах брали участь викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка, Донбаської державної машинобудівної академії, а також студенти та викладачі Запорізького національного технічного університету.

В рамках майстер-класів співробітники Київського університету імені Бориса Грінченка провели навчання співробітників ЗНТУ основам роботи з системою дистанційного навчання LMS Moodle, розповіли про досвід впровадження LMS Moodle в нашому Університеті, методику використання електронних навчальних курсів (Варченко-Троценко Л.О.).

Також наші викладачі (Гладун М.А., Варченко-Троценко Л.О.) представили створений електронний навчальний курс з робототехніки для майбутніх викладачів на прикладі Flowcode Buggy (платформа для навчання робототехніці). Учасники майстер-класу були ознайомлені з методикою впровадження курсів з вбудованих систем, структурою електронного модуля та мали змогу на прикладі створеного навчального модулю з технології Flowcode Buggy спробувати себе в ролі студента.

Мета проведення майстер-класів показати готовність до пілотного навчання студентів та майбутніх вчителів в галузі вбудованих систем та поділитися досвідом впровадження результатів, отриманих в процесі реалізації завдань проекту.

Тематика майстер-класів:

• Використання Creo, як інструменту для віртуального прототипування.

• Розроблені навчальні курси у коледжі Томаса Мора. Введення до ECAD.

• Використання системи Moodle при підготовці навчальних курсів.

• Конструювання і монтаж системи управління нестійким маятником.

• Використання підсистем введення-виведення вбудованих операційних систем.

• Курси з робототехніки для майбутніх викладачів на прикладі Flowcode Buggy.

• Презентації розроблених курсів та виконаних проектів в ЗНТУ.

• Майстер клас з основ VHDL.

Звітна презентація про перебування в Запоріжжі команди проекту від Університету Грінченка

20151015_090737
20151015_120426