Images-loading

Проект «СловОпис» святкує день народження - 3 роки!

dr slovopys 79 листопада 2016 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

 

 

 

9 листопада мультимедійний культурологічний проект «СловОпис», який входить у ТОП-5 відомих українських ресурсів з вивчення української мови (згідно з класифікацією сайту Детектор медіа) святкує свій День народження.

Три роки тому саме в День української писемності та мови стартував «СловОпис» спочатку у вигляді відеоблогів про рідковживані українські слова. Придумали проект студенти та викладачі Астудії Київського університету імені Бориса Грінченка під керівництвом завідувача НВЦ тележурналістики Мар’яни Ангелової.

«На створення цього проекту нас надихнув словник Грінченка. Ми хотіли передати ідеї Грінченка в новому медійному та смисловому контексті. За цей час уже створено понад 140 таких міні-відеоблогів, в яких пояснюється значення слів чи характеризуються поняття. Але ми не обмежуємось блогами і створюємо багато нової сучасної продукції – постери для соцмереж, книжки наліпок для дітей», - розповідає Мар’яна Ангелова.

За 3 роки було створено сайт проекту, відкрито сторінки у соцмережах Фейсбук, YouTube, Google+, Вконтакте, Інстаграм. Започатковано новий волонтерський проект з вивчення української мови іноземцями «СловОпис – онлайн».

На сьогодні «СловОпис» нараховує 30 тисяч підписників у соцмережах, при цьому близько 10 тисяч приєднались за останні півроку, коли проект здійснив ребрендинг і розширив свій контент.

«Аудиторія проекту «СловОпис» – переважно молоді люди, зорієнтовані на саморозвиток, які намагаються позиціонувати себе, показати світові. Спільно з ними ми творимо сучасний український простір, відходячи від стереотипів, що українство – це лише шароварництво. Наші прихильники, окрім України, ще в 45 країнах – США, Італії, Польщі, Канаді, Японії, інших», - розповідає керівник проекту «СловОпис», викладач Київського університету імені Бориса Грінченка Тамара Куцай.

Свій трирічний ювілей «СловОпис» зустрів з рядом нових креативних проектів. Серед інших презентував серію мотиваторів з вивчення української мови, які частково розміщувались уже в соцмережі і розміщуватимуться надалі. Було проведено флеш-моб: «Напиши свій мотиватор!»: на спеціальній дошці кожен охочий міг написати мотивуюче гасло про українську мову, а в подарунок отримати іміджеву продукцію «СловОпису»: календарики, буклети тощо.

Презентували й мовний квест «Старі вулиці Києва українською», яким вирішили розвінчати (і, як виявилось, небезпідставно) міф про те, що українського в столиці не дуже багато. Насправді у тій величезній кількості українських назв столичних вулиць – справжня, а не вигадана всілякими містифікаторами, історія.

«Українська – це сучасно і своєчасно», – так звучить гасло проекту і підкреслює головне прагнення «СловОпису» – пишатися не лише минулим України, а й майбутнім.