Images-loading

Святкування Міжнародного дня рідної мови в Університеті Грінченка

Святкування Міжнародного дня рідної мови в Університеті Грінченка21 лютого 2017 року
м. Київ, вул. М Тимошенкка, 13-Б

 

 

 

21 лютого 2017 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулися урочистості, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Це свято ЮНЕСКО започаткувало в листопаді 1999 року за пропозицією Бангладеш, де 21 лютого традиційно вшановували пам’ять загиблих за рідну мову.

Глибинний зміст цього свята ― сприяти багатому культурному та мовному різноманіттю народів світу, адже збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на тисячолітню історію і культуру народу, але й формувати в суспільстві атмосферу толерантності та поваги до носіїв різних мов.

Усвідомлюючи важливість розвитку української мови та збереження й підтримки мов інших народів України, особливо малочисельних, Департамент освіти і науки, молоді та спорту за ініціативи Національної ради жінок України започаткував міський конкурс методичних розробок, присвячених Міжнародному дню рідної мови.

Директор Департаменту Фіданян О. Г., відкриваючи церемонію нагородження учасників Конкурсу, наголосила, що найбільш скарб народу ― це його мова, вона є осердям національної душі. Олена Григорівна запропонувала, щоб Конкурс до Міжнародного дня рідної мови став у Києві став традиційним.

Привітала конкурсантів перший заступник голови Національної ради жінок України Петрова М. О., яка зазначила, що найкращі матеріали переможців Конкурсу будуть надруковані окремим методичним посібником.

З вітальними словами до учасників Конкурсу звернулися Бондарева О. Є., проректор Університету Грінченка з науково-методичної роботи та розвитку лідерства, доктор філологічних наук, професор; радник міністра культури України Аджиєва Есма; голова журі Дика Н. М., завідувач кафедри методики мов та літератури Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Ющук І. П., професор Київського міжнародного університету, кандидат філологічних наук.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту нагородив переможців Конкурсу дипломи, а учасників ― подяками, Національна рада жінок України відзначила переможців грошовими винагородами.

Щиро вітаємо переможців Першого міського конкурсу методичних розробок, присвячених Міжнародному дню рідної мови

у категорії 1-4 класи:

І місце

Антонюк Тетяну Олексіївну, учителя середньої загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів № 201 Дніпровського району.

ІІ місце

Фоменко Аллу Миколаївну, учителя спеціалізованої школи № 173 з поглибленим вивченням англійської мови Солом'янського району

ІІІ місце

Пилипенко Людмилу Миколаївну, учителя спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 15 Голосіївського району

Козловську Оксану Борисівну, учителя школи І-ІІІ ступенів № 236 Голосіївського району

у категорії 5-9 класи:

І місце

Чайка Оксана Валеріївна, учитель середньої загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів № 201 Дніпровського району

ІІ місце

Прокопенко Світлана Василівна, учитель середньої загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів № 126 Дніпровського району

ІІІ місце

Сидоренко Любов Олексіївна, учитель школи І-ІІІ ступенів № 259 Деснянського району

Возна Світлана Анатоліївна, учитель середньої загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів № 201 Дніпровського району

у категорії 10-11 класи:

ІІІ місце

Ігнатюк Ірина Петрівна, учитель спеціалізованої школи № 271 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Подільського району.