05 грудня 2017 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б
5 грудня 2017 року в рамках Грінченківської декади, у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся щорічний загальноуніверситетський конкурс «Словник Бориса Грінченка та сучасність» на кращу інтерпретацію слів Словника Бориса Грінченка.
Метою проекту є долучення студентів та викладачів до спадщини ідейного лідера Університету, які за задумками, мали не лише ознайомитися із описами слів, а й додати сучасне тлумачення кожного та візуалізувати його.
З ініціативи Морзе Н.В., проректора з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, цей конкурс, як і п’ять років поспіль, організували та провели співробітники НДЛ інформатизації освіти.
В конкурсі взяли участь команди Інститутів, Факультетів та Коледжу.
Традиційно Конкурс відбувся у два етапи.
Перший, підготовчий етап конкурсу – це робота на Вікі-порталі у проекті «Словник Грінченка і сучасність», розробниками якого є Варченко-Троценко Л.О. та Матасар Є.І., наукові співробітники НДЛ інформатизації освіти.
В опрацюванні слів зі словника Бориса Грінченка найактивнішими були представники Університетського коледжу та Інституту філології.
Цього року студенти та викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка опрацювали більше 2000 слів. Загалом вже опрацьовано близько 6500 слів!
Другий, фінальний, етап конкурсу відбувся 5 грудня 2017р. в актовій залі Навчального корпусу №1 за адресою вул. Маршала Тимошенко 13б.
Виступи команд від кожного структурного підрозділу оцінювало вельмишановне журі у складі: Морзе Н. В., проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності, Бондарева О. Є., проректор з науково-методичної, соціально-гуманітарної роботи та лідерства, Богданець-Білоскаленко Н. І., завідувач НДЛ грінченкознавства, Василенко С. В., заступник завідувача НДЛ інформатизації освіти з питань змісту та дослідження, Даценко Т. О., завідувач НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності,Мовчун А. І., старший науковий співробітник НДЛ грінченкознавства, Опришко Т. С., директор бібліотеки.
Усі команди виступали феєрично. Презентація обраних слів - наступна ітерація інтерпретації слів.
Слова, що обрали команди для презентації: Агет, Аксамитки, Ая, Бездрики, Брунька, Будь-лі, Бурхливий, Виступець, Власний, Ворожіння, Гаджучка, Глухота, Глядки, Дніти, Жубелиця, Заповідь, Злато, Їстоньки, Кликання, Колисати, Лемішка, Магай-бі, Мистець, Мить, Няф, Патріотичний, Свекруха, Скрипаль, Тамтуди, Університет.
Групи підтримки активно вболівали за свої команди та заробили додаткові бали, найактивнішими були представники Педагогічного інституту та Університетського коледжу.
Членам журі було важко визначитись із I, II та III місцем, адже всі виступи яскраві та креативні, заслуговували відзнаки, але кожному члену журі довелось зробити свій вибір.
Команди здобули перемогу у таких номінаціях:
- Креативність виступу – Факультет здоров’я, фізичного виховання та спорту.
- Лаконічність виступу – Історико-філософський факультет.
- Яскравість виступу – Педагогічний інститут.
- Синергія різних видів мистецтв у виступі – Факультет інформаційних технологій та управління.
- Глибина змісту виступу – Інститут журналістики.
- Музикальність виступу – Інститут мистецтв.
- Командний дух – Університетський коледж.
- Патріотизм – Факультет права та міжнародних відносин.
- Дотепність виступу – Інститут людини.
- Гумористичність виступу – Інститут філології.
Переможцями стали Команди:
- I місце – Інститут філології.
- II місце – Інститут мистецтв та Факультет права та міжнародних відносин.
- III місце – Університетський коледж.
Студенти-переможці отримали на пам’ять подарунки з корпоративною символікою.
Феєричними були виступи від запрошених гостей V ювілейного конкурсу «Словник Бориса Грінченка та сучасність» Карпука Богдана з піснею «Я України син» та неперевершеного мистецького номеру від чоловічого гурту «Козацькі забави».
Ще раз вітаємо всіх учасників та бажаємо успіхів і творчого натхнення в опрацюванні слів зі Словника Бориса Грінченка!
Матеріали надано НДЛ інформатизації освіти