Images-loading

Аспіранти Університету Грінченка вперше здійснили академічну мобільність за програмою Еразмус+ в Університеті Тампере (Фінляндська Республіка)

Аспіранти Університету Грінченка вперше здійснили академічну мобільність за програмою Еразмус+ в Університеті Тампере (Фінляндська Республіка)

весняний семестр
м. Тампере

 

 

  

У рамках реалізації програми Європейського Союзу Еразмус+ (К1: академічна мобільність) вперше аспіранти Київського університету імені Бориса Грінченка навчалися протягом весняного семестру в Університеті Тампере (Фінляндська Республіка).

Своїми враження про навчання на Факультеті менеджменту Університету Тампере діляться аспіранти Університету Грінченка Юлія Грищук та Дана Сопова:

«Ми здобули надзвичайно цінний досвід, навчаючись в Університеті Тампере. Нами було обрано три навчальних курси: «Методи дослідження», «Концепції та теорії вищої освіти. Інноваційні дослідження», «Теорії організації та зміни у вищих навчальних закладах і науково-дослідних установах». Крім того, мали можливість відвідати відкриті лекції запрошених професорів Університету Тампере. Зокрема, доктор Седат Гумус з Університету Неджметтіна Ербакана (м. Конья, Республіка Туреччина) прочитав лекцію з питань управління вищою освітою в Туреччині, включаючи структуру та функції Ради вищої освіти. Лекція доктора Керол Анн Діксон з Бірмінгемського університету (м. Бірмінгем, Велика Британія) була присвячена проблемам расизму та антирасизму у музеях Західної Європи. Актуальною та корисною була лекція доктора Жужи Міллей на тему «Шлях деколонізації дитинства та виробництва знань у постсоціалістичних суспільствах».

Пощастило відвідати захист дисертації на здобуття наукового ступеня PhD фінського дослідника. Запам’яталась не лише глибока обізнаність дисертанта у темі дослідження, а й відмінна від прийнятої в Україні процедура захисту. Так, захист передбачав вступну промову здобувача (тривалість 15 хв.), промову опонента, основну частину захисту - дискусію між здобувачем і опонентом, яка тривала декілька годин. Зі структурою дисертаційного дослідження можна ознайомитися за посиланням http://tampub.uta.fi/bitstream/handle/10024/103088/978-952-03-0683-0.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Протягом навчання відвідали Університет Гельсінкі та Технологічний університет Тампере, де взяли участь у заходах для молодих дослідників, присвячених обміну міжнародним досвідом. Переймали досвід організації наукових досліджень, відвідуючи докторські семінари у рамках проекту «Розбудова інституційної спроможності у лідерстві та управлінні університетами Ефіопії», а також заходи, організовані Асоціацією студентів та науковців Китаю в Тампере.

Ми дуже вдячні за чудову можливість здобути нові знання, познайомитися з цікавими людьми та краще пізнати інші культури».