Щорічні грінченківські читання "Борис Грінченко: відомий і невідомий"

grinchenko08 грудня 2011 року

вул. Тимошенка, 13-б, аудиторія 227 (конференц-зал)

Щорічні грінченківські читання "Борис Грінченко: відомий і невідомий"

8 грудня 2011 року у рамках святкування Дня Київського університету імені Бориса Грінченка пройшли традиційні щорічні грінченківські читання “Борис Грінченко: відомий і невідомий”, модератором яких була Л.Л.Хоружа, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.
Цьогорічні читання відкрилися піснею “Ластівка” на слова Б.Грінченка. яку виконала О.П.Петрикова, викладач кафедри теорії та методики музичної освіти Інституту мистецтв.
Зі вступним словом до всіх присутніх звернувся В.О.Огнев’юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України. Він усіх привітав з наступаючим Днем Університету, наголосив на непересічності постаті Б.Грінченка та поділився планами на майбутнє щодо популяризації творчої та наукової спадщини видатного Просвітителя.
З нагоди святкування Дня Університету ректор В.О.Огнев’юк нагородив нагрудним знаком “За особистий внесок у розвиток Університету” членів професорсько-викладацького складу: С.О.Карамана, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української мови та методики навчання Гуманітарного інституту, за вагомі досягнення у сфері сучасного підручникотворення, розроблення змісту курсів української мови для вищої школи, профільного й академічного рівнів загальноосвітніх навчальних закладів України; Ю.І.Ковбасенка, кандидата філологічних наук, професора, завідувача кафедри теорії, історії і методики викладання зарубіжної літератури Гуманітарного інституту, за вагомі досягнення у сфері сучасного підручникотворення, розроблення змісту курсів історії зарубіжної літератури для вищої школи та світової літератури для загальноосвітніх навчальних закладів України; О.М.Авраменка, доцента кафедри методики мов і літератури Інституту післядипломної педагогічної освіти, за вагомі досягнення в сфері сучасного підручникотворення, розроблення навчально-методичного супроводу шкільного курсу української літератури; М.Н.Обезюка, скульптора, заслуженого художника України, за створення пам’ятника Борису Дмитровичу Грінченку як мистецького твору високої естетичної ваги, вагомий особистий внесок у відтворення багатогранного образу Просвітителя в скульптурі.
Також В.О.Огнев’юк нагородив переможців започаткованого у 2011 році Конкурсу наукових робіт на здобуття премії імені Бориса Грінченка: І.В.Красовську, доцента кафедри англійської філології Гуманітарного інституту, кандидата філологічних наук, співавтора навчального посібника з практики усного та писемного мовлення для студентів третього курсу спеціальностей “англійська філологія”, “переклад” “A Guide to Fluent English” та Є.В.Куришева, доцента кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв, кандидата педагогічних наук, автора навчального посібника “Музичний архів Бориса Грінченка”.
До всіх присутніх з вітальним словом звернувся В.В.Яременко, почесний професор Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат філологічних наук, професор, знаний дослідник спадщини Б.Грінченка. Василь Васильович подарував цінні матеріали з особистої колекції для музею Бориса Грінченка, що знаходиться у приміщення ректорату Університету за адресою вул.Воровського, 18/2.
Після цього учасники грінченківських читань – 2011 заслухали доповіді відомих грінченкознавців: А.І.Мовчун, кандидата педагогічних наук, завідувача НДЛ грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка (доповідь “Грінченкіана – 2011: пошуки і знахідки”); Д.В.Малакова, заступника директора музею “Історія Києва” (виступ на тему “З історії будинку на Бульварно-Кудрявській, 18/2”); С.С.Кіраля, доктора філологічних наук, професора кафедри української, англійської і латинської мов імені Михайла Драй-Хмари Національного університету біоресурсів і природокористування України, академіка Академії вищої освіти України (доповідь “Питання мови, літератури й культури в епістолярії Трохима Зіньківського і Бориса Грінченка”); О.І.Ісаєнко, старшого наукового співробітника Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського (виступ на тему “Фейлетон Бориса Грінченка “Зачем?” у колекції Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського”); Д.Єсипенка, наукового співробітника Інституту літератури НАН України (доповідь “Народження класики: до історії створення повістей Б. Грінченка “Серед темної ночі” та “Під тихими вербами”); Р.Кисельова, кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника Інституту літератури НАН України (виступ на тему “До історії лексикографічної роботи молодого Б.Грінченка”); С.В.Позднякова, м.Запоріжжя (“Спогади Василя Позднякова про Бориса Грінченка”); О.М.Рибнікова, старшого викладача кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка (“Поезія Бориса Грінченка в музичних образах композитора Василя Верховинця”).
Студенти університету Н.Власик та Д.Ревич презентували всім присутнім інтимну лірику Б.Грінченка, яка до сьогодні ніде не друкувалася.
Фіналом святкового заходу став виступ студентського театру Університетського коледжу “Іскра Прометея”, у виконанні якого учасники заходу переглянули виставу “Миротворці” за п’єсою Б.Д.Грінченка.