Академічна мобільність викладачів до Університету Палермо (Італія)

29 квітня по 03 травня 2024 року
Університет Палермо (Università degli Studi di Palermo)

З 29 квітня по 03 травня 2024 року в рамках реалізації програми Erasmus+ staff mobility for teaching співробітники Київського столичного університету імені Бориса Грінченка − Русудан Махачашвілі, завідувач кафедри германської філології, доктор філологічних наук, професор; Людмила Анісімова, учений секретар Університету, доцент кафедри світової літератури, кандидат філологічних наук, доцент; Марія Бойко, старший викладач кафедри української мови, доктор філософії за спеціальністю 035 Філологія, перебували в академічній мобільності до Університету Палермо (Università degli Studi di Palermo).

Команда філологів презентувала на Факультеті філології та філософії науково-публіцистичне видання «Заборонити рашизм» − знаковий проєкт Університету Грінченка. Також обговорено виклики викладання філологічних дисциплін, зокрема на відділенні славістики, зміну пріоритетів італійських студентів щодо вибору для вивчення слов’янських мов. Після повномасштабного вторгнення ворога в Україну значно зменшилась кількість студентів, котрі обирають для вивчення російську, на противагу українській мові, популярність якої щороку зростає.

Протягом тижня колеги відвідали заняття професора Маріанни Зумо з англійської мови, зокрема побачили професійні презентації студентів, присвячені дискурс-аналізу сучасних популярних медіа.

Низка лекцій і практичних занять була проведена для студентів Університету Палермо, які вивчають англійську мову (Людмила Анісімова з літературознавства, Русудан Махачашвілі з цифрової лінгвістики) та славістику (Марія Бойко з української мови). Студенти активно долучилися до роботи на заняттях, а також мали нагоду поспілкуватися з викладачами на різноманітні теми і, насамперед, почути правду про війну в Україні. До слова, на вебінар про сучасне українське кіномистецтво також долучилися вчителі шкіл, які викладають українську мову на Сицилії.

Приємною несподіванкою стала зустріч з колегами і студентами українських закладів вищої освіти, котрі також перебували в академічній мобільності до Університету Палермо. Принагідно було проведено робочі зустрічі та обговорено перспективи подальшої співпраці Університету Грінченка з Українським католицьким університетом і Чорноморським національним університетом імені Петра Могили.

Вдячні Університету Палермо за гостинність, можливість обміну досвідом та вдосконалення професійних навичок викладачів Університету Грінченка!

Ціль 04. Якісна освітаЦіль 17. Партнерство заради сталого розвитку

Матеріали надані НДЛ інтернаціоналізації вищої освіти

Університет Палермо (Італія)