Бенч Ольга Григорівна

Професор кафедри музично-сценічного мистецтва Факультету музичного мистецтва і хореографії

Науковий ступінь, вчене звання

Професор, кандидат мистецтвознавства, народна артистка України, заслужений діяч мистецтв України

Біографія

Народилася 14 березня 1955 року в селі Гутисько, Бережанського району, Тернопільської області. Батьки депортовані з Лемківщини (нині територія Польщі) у 1945 році в село Гутисько на Тернопільщину. В 1963 рокі батьки переїхали до міста Трускавця, у 1972 році закінчила Трускавецьку загальноосвітню школу № 1.

Освіта:

1972-1976 – навчалася у Дрогобицькому державному музичному училищі. Диплом з відзнако.
1976–1981 – навчалася у Львівській державній консерваторії імені М.В.Лисенка/Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка. Диплом з відзнакою.
1984-1986 – навчалася в асистентурі-стажуванні Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського / Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського; стажувалася в Національній опері України.
1986-1987 – навчалася в аспірантурі на кафедрі теорії музики Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського.
1990 – захистила кандидатську дисертацію і отримала вчене звання кандидата мистецтвознавства.

Трудова діяльність:

1981–1984 – викладач кафедри оркестрового диригування у Харківській державній академії культури.
1987– викладач кафедри хорового диригування Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського / Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського.
1996 – присвоєно вчене звання доцента кафедри хорового диригування Київської державної консерваторії ім.П.І.Чайковського / Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського.
2002 – присвоєно вчене звання професора кафедри хорового диригування Київської державної консерваторії ім.П.І.Чайковського / Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського.
2005– заступник Міністра культури і туризму України; присвоєно 3-ій ранг державного службовця.
2010 – Генеральний консул України в місті Пряшеві, Словацька республіка; присвоєно дипломатичний ранг – радник Першого класу.
2015 – професор Католицького університету в Ружемберку Словаччина, гарант освітньої програми музичне мистецтво.
У 2018-2023 - роках увійшла до енциклопедій «Britishpedia», розділ «Видатні особи Чехії та Словаччини».
2018 – ректор Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академії мистецтв».
2024 – професор кафедри музично-сценічного мистецтва Київського столичного університету ім.Б.Грінченка.

Творча діяльність:

1993-2005 – концертні програми камерного хору «Український спів» у місячнику європейської культури у Кракові, Любліні, Замості, Хелмі; участь хору в мистецькій акції «Збережемо українські церкви у Польщі»; хор озвучував художньо-документальні фільми «Густиня», «Подорож у втрачене минуле»; концертні виступи хору на урядовому концерті 3-го Всесвітнього форуму українців; концертна програма з творів українського композитора з Америки Ігоря Соневицького в Національній філармонії України в супроводі Національного оркестру органної та камерної музики України, солістка народна артистка України, професор Марія Байко. Вперше озвучено ораторію сучасного українського композитора Віктора Камінського “Іду. Накликую. Взиваю…” на тексти митрополита Андрея Шептицького для хору, оркестру та чотирьох солістів.

Автор та ведуча циклових програм про творчість українських композиторів на українському радіо та радіо «Свобода», автор та ведуча циклових програм на телебаченні: “Хоровий спів українців”, “Родина”, “Не цураймося – признаваймося”, “Суботні зустрічі”, «Сонячні кларнети».

Член конкурсної комісії, експерт програми “Трансформація гуманітарної освіти в Україні” Міжнародного фонду “Відоджененя” та Міністерства освіти України.

Членкиня Національної спілки композиторів України та Національної Всеукраїнської музичної спілки. Заступник Голови секції музичного мистецтва Товариства “Україна-Світ”.
Наукова діяльність.

Авторка понад 100 публікацій, серед яких монографія, підручник:

Член редакційної ради наукового часопису «Європейська наука»,Підгайськ, Словацька республіка («Evropska Veda», Podhajsk, Slovakia). Член редакційногї ради вісника Київського національного університету культури і мистецтв. Серія «Мистецтвознавство». Член редакційної ради наукового періодичного видання «Київські збірники історії, археології, мистецтва та побуту».

Почесні звання та нагороди:

• Медаль «За жертовність і любов до України» (2019);
  • Премія «Гордість Трускавця-2017», номінація «Амбасадор Трускавця - 2017» (2017);
  • Грамота Міністерства закордонних справ України (2013);
  • Присвоєно почесне звання «Народна артистка України» (2010);
  • Лауреат премії Миколи Лисенка за наукову діяльність (2008);
  • Лауреат премії Національної всеукраїнської музичної спілки (2008);
  • нагороджена Орденом Королеви Анни Ярославни (2008);
  • Почесна відзнака Міністерства культури і туризму України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2006);
  • Почесна Грамота Київського міського голови «За вагомий особистий внесок у розвиток культури та високий професіоналізм» (2006);
  • нагороджена Орденом Святого Миколи Чудотворця ІІІ ступеня (2005);
  • Присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» (1999);
  • Почесна Грамота Кабінету Міністрів України (1999);
  • Почесна відзнака Товариства “Україна-Світ” (1999).