Фіголь Надія Миколаївна

Завідувач кафедри медіапродюсування та видавничої справи Факультету журналістики

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор наук з соціальних комунікацій, доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Креативна практика редагування

Практикум з редагування

Газетно-журнальні видання

Біографія

1999 р. – закінчила Київський університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Українська мова та література», присвоєно кваліфікацію «магістр української мови та літератури», зарахована до аспірантури Національного технічного університету України «КПІ».

2006 р. – захистила кандидатську дисертацію на тему «Роль Є. Чикаленка та газети «Рада» у формуванні мови преси на початку ХХ століття» за спеціальністю 10.01.08 «Журналістика».

2007 р. – зарахована на посаду доцента кафедри видавничої справи та редагування НТУУ «КПІ» .

Із 1998 р. паралельно працювала на посадах літературного, випускового редактора, перекладача сучасних українських видань: «Все про бухгалтерський облік», «Агроперспектива», Art line.

Була головним редактором низки проєктів видавництва «Каламар».

2014 р. затверджено наукову тему «Комунікативно-лінгвістичний феномен електронних навчальних видань», у межах якої опубліковано більше 50 наукових, фахових статей, вийшла друком однойменна монографія, 7 статей Web of scienc.

З 2016 р. заступник головного редактора наукового фахового журналу «Обрії друкарства», готувала документи на присвоєння категорії В.

З 2020 р. член Редколегії наукометричного журналу Amazonia Investiga, що належить до категорії Web of scienc.

З 2024 року головний редактор нукового фахового видання «Інтегровані комунцкації», що належить до категорії В.

Працювала: доцентом, заст. зав. кафедри видавничої справи та редагування ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського до серпня 2023 р., заст. голови Громадської організації «Євроінтеграційний поступ».

Професійний і науковий інтерес

Мова преси, електронні навчальні видання, термінознавство, медіапродюсування

Інше

Науково-методичний доробок становить більше 50 наукових та навчально-методичних праць: 1 одноосібна монографія та 2 зарубіжні, колективні монографії, 4 навчальних посібники, 10 статей Web of Science, 25 статтей у фахових виданнях, затверджених Міністерством освіти і науки України, 2 праці у зарубіжному науковому виданні та 11 матеріалів конференцій. Була розробником та відповідальною за ліцензування та акредитацію спеціальності «Реклама і зв’язки з громадськістю» на освітньо-кваліфікаційному рівні бакалавр, магістр, Phd, розробником Стандартів вищої освіти.