Солідарність з Україною

 

Лист підтримки від мера Кіото (Японія) Дайсаку Кадокава

 

31 травня 2022 р.

Пану Віктору ОГНЕВ’ЮКУ
Ректору
Київського університету імені Бориса Грінченка

 

Шановній пане Вікторе ОГНЕВ’ЮК!

Хочу висловити глибоке співчуття моїй шановній родині Київського університету імені Бориса Грінченка та киянам з приводу понесених втрат та збитків внаслідок російської агресії. Я рішуче вимагаю від Росії негайно вивести свої війська і щиро сподіваюся, що мир повернеться в Україну якнайшвидше.

Ваш університет став для мене особливим після мого візиту до Києва в червні 2017 року під час святкування 45-ї річниці побратимських відносин між Києвом та Кіото. З цієї нагоди я мав велику честь прочитати  лекцію у вашому університеті та отримати звання почесного професора. Тому мені особливо боляче чути безпосередньо від Вас про втрати та масові руйнування.

Одразу після вторгнення ми оголосили збір пожертв на підтримку міста Києва для надання гуманітарної допомоги, а також відновлення культури та відбудови життя міста. Ми також провели онлайн-зустріч з мером Кличком 6 квітня і повідомили йому про наше бажання надавати постійну підтримку Києву. На наш заклик відгукнулося багато жителів Кіото та всієї Японії, і 13 травня ми зробили перший переказ фонду. Ми все ще приймаємо пожертви.

Крім того, ми приймаємо студентів та людей, які змушені виїжджати  з Києва та інших куточків України. Ми щиро вітаємо їх разом із нашими громадянами та пропонуємо допомогу з проживанням та налагодженням життєдіяльності, а також освітню підтримку для дітей та студентів тощо.

Наші думки завжди з вами. В надії, що мир незабаром повернеться до Києва та України, я, разом з  нашими громадянами, робитиму все можливе для підтримки Києва.

 

З повагою,
Дайсаку КАДОКАВА
Мер Кіото

Department_of_German_and_Slavic_Studies-Statement

 

Powiślański University, Poland - Support for Ukraine

Ректори університетів України

List do Rektorów Uczelni na Ukrainie

Rectors Universities in Ukraine

 

Support from Santa Fe College

Dear Maria,

All of us in the United States have watched the news of Russia’s invasion of Ukraine in horror. We are very worried about how events are unfolding and, most critically, about the safety and well-being of our Ukrainian colleagues and friends. Please find attached a letter of support from the Santa Fe College President and Board of Trustees. Our thoughts and prayers are with you.

Vilma Elisa Fuentes, Ph.D.
Assistant Vice President for Academic Affairs
Santa Fe College

Department_of_German_and_Slavic_Studies-Statement

 

Against Russia's Invasion of Ukraine: A Statement by the Department of German and Slavic Studies and the Program in Central and East European Studies at the University of Manitoba (March 3, 2022)

The Department of German and Slavic Studies and the Program in Central and Eastern European Studies at the University of Manitoba strongly condemn the Russian Federation’s military aggression against Ukraine. Since 24 February 2022, 5:00 a.m. Kyiv time, Russia’s massive attack on Ukraine has started the worst security and humanitarian crisis in Europe since World War Two. This assault causes suffering, devastation, and damage to the people and cultural heritage of Ukraine. All the programs of our department (Ukrainian, Russian, Polish, German, and Hungarian) and the multi-disciplinary Program in Central and East European Studies stand united with Ukraine and its people in these perilous times. As scholars and educators, we reject President Putin’s justifications of this war and its whitewashing as a “special military operation.” We declare our support for all those in Ukraine and beyond who are suffering because of this invasion. We stand together with the people of Ukraine, our students, partners, and colleagues from all ethnic backgrounds who are in Ukraine, Russia, and Belarus, and around the world who oppose this war. The Department of German and Slavic Studies expresses solidarity with our partner institutions in Ukraine: Kyiv-Mohyla Academy, Borys Grinchenko Kyiv University, and the Lviv Polytechnic National University. If you feel the direct impact of the war (especially international students from Ukraine, Russia, and Belarus, who are enrolled in the courses taught by our Department) and need assistance, please let us know at: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Department_of_German_and_Slavic_Studies-Statement

 

 

University of Molise - Plan of solidarity for Ukraine students and professors

University of Molise - Plan of solidarity for Ukraine students and professors

 

 

 

Лист від очільника Університету Сілезії, Польща

Дорогі друзі,

Ми хотіли б висловити наше рішуче заперечення і глибоку стурбованість з приводу вторгнення у Вашу країну.  Ми хотіли б заявити про нашу з вами повну солідарність.

У той же час ми гарантуємо, що зробимо все можливе для повної підтримки нашої співпраці. За нинішніх обставин ми також хотіли б запевнити, що готові запропонувати будь-яку необхідну допомогу.  Будь ласка, інформуйте нас на постійній основі, як і чим ми можемо бути корисними для вас. Зі свого боку ми докладемо максимум зусиль, щоб ви продовжували брати участь у європейському та світовому академічному житті.

 

 З солідарністю,
 Ришард Козьолек
 ректор Сілезького університету

 

 

Лист підтримки від  ректора Університету Кадіса, Іспанія

Шановні партнери, дорогі друзі:

Сьогодні ректор Університету Кадісу Франсіско Пініейа Корбачо оприлюднив офіційну заяву, в якій засуджує війну та висловлює солідарність від імені нашого університету з Україною, її громадянами та її університетами.
Іспанською та українською мовами заяву можна прочитати на нашому веб-сайті.
Прийміть наші співчуття жертвам, всю нашу солідарність і наші побажання, щоб цей жах закінчився якомога швидше.

 

Atentamente,
Equipo CUNEAC
Universidad de Cádiz 

 

 

Лист від Університету Миколаса Ромеріса, Литва

До проф. д-ра Віктора Огнев'юка ректора Київського університету імені Бориса Грінченка

Підтримка та відданність Україні 

Шановний ректоре, проф. д-р Віктору Огнев’юку!

Шановні члени академічної спільноти Київського університету імені Бориса Грінченка!

Від імені академічної спільноти Університету Миколи Ромеріса я хотіла б висловити нашу рішучу підтримку народу України, який бореться за свою Незалежну Державу та право жити у свободі, демократії та мирі.

Ми, народ Литви, стоїмо разом із вашими хоробрими чоловіками та жінками, які стоять на передовій захисту України та наших спільних європейських цінностей від жорстокості анахронічного агресора.  Наші думки разом з усім народом України, який постраждав від війни у вашій країні, і сумуємо за життями, які Україна вже втратила.

Будьте впевнені, що ми твердо підтримуємо вас – нашого багаторічного академічного партнера – і всю українську академічну спільноту.  Ми готові поділитися хлібом, сіллю та притулком із тими студентами, викладачами з України, які вже є частиною глобальної мережі MRU та бажаючими приєднатися до нас у майбутньому.

Ми твердо віримо, що мир повернеться в Україну, щоб демократія, верховенство права та права людини змогли перемогти нещадну тоталітарну машину.  Давайте залишатися єдиними, захищаючи наші спільні цінності та продовжувати нашу роботу, формуючи краще майбутнє для наших країн і людей.

«Слава Україні!  — Героям слава!»  

Щиро Ваша,
Проф. д-р Інга Жаленієне
ректор

 

 

Лист підтримки від Університету економіки в Бидгощі, Польща

Дорогі друзі,

Як Ваші давні партнери, яким Україна припала глибоко до серця, шоковані ситуацією та висловлюємо Вам нашу велику підтримку перед обличчям безпрецедентної агресії росії проти України.

Віримо, що здоровий глузд переможе, і що незабаром ми зможемо повернутися до повсякденної роботи та спілкування у мирному часі. Від усієї душі бажаємо Вам твердості, сили духу, перемоги, миру та великого хороброго серця.

Сердечно вітаю,
Ольга Копійка

 

Дорогі друзі,

Як Ваші давні партнери, яким Україна запала глибоко до серця, шоковані ситуацією та висловлюємо Вам нашу велику підтримку перед обличчям безпрецедентної агресії Росії проти України.

Керівництво нашого університету, наші співробітники, студенти та соратники глибоко збентежені, і, перш за все, шоковані фактом розв'язання збройного конфлікту, спрямованого проти мирної нації, яка прагне досягати своїх цілей і мрій на економічній, освітній, політичній основі. Ми не можемо і не хочемо бути до цього байдужими, тому солідарні з Вами, дбаючи як про наші професійні контакти, підтримуючи Ваші родини та близьких.

Зіткнувшись із цією серйозною кризою, ми віримо, що здоровий глузд переможе, і що незабаром ми зможемо повернутися до повсякденної роботи та спілкування у мирному часі. Від усієї душі бажаємо вам твердості, сили духу, перемоги, миру та великого хороброго серця.

Канцлер Університету економіки в Бидгощі
Філіп Сікора

 

 

Лист підтримки від Академічної спільноти Університету ім. Адама Міцкевича в Познані

Шановні Українські Колеги,

інформація про російську агресію в Україні непокоїть нас від початку 2014 року. Весь цей час ми активно підтримували Вас і вірили у дипломатичний шлях виходу з так важкої ситуації, але сьогоднішній ранок показав усьому цивілізованому світові, що агресор не має ні жалю, ні людяності.

В ці трагічні хвилини ми постійно думаємо про Вас, співчуваємо Вам і кожен день, нехай тільки морально, підтримуємо Вас!

Прийміть щирі слова співчуття та підтримки від мене та всієї академічної спільноти Університету ім. Адама Міцкевича в Познані.

Проф. Богуміла Канєвска

 

 

Лист підтримки з США з Університету штату Айдахо в Бойсе

Мої найщиріші побажання миру в Україні.

Мені прикро дізнатись про рішення Путіна вторгнутися в Україну. Ми наполегливо працюємо в сфері міжнародної освіти, щоб побудувати мирний світ, де люди працюють разом, щоб знайти вирішення існуючих проблеми. Війна підриває нашу роботу.

Будь ласка, знайте, що в університеті Бойсе ми молимося за наших колег з Київського університету імені Бориса Грінченка. Ми сподіваємося, що ви в безпеці, і бажаємо швидкого вирішення цієї кризи мирними засобами.

З найкращими побажаннями,
Гонсало Брюс, PhD
Помічник ректора Центр глобальної освіти Університет штату Бойсе
Університету штату Айдахо в Бойсе

 

 

Лист підтримки від ректора Вільнюського університету

Дорогі друзі,

Ми хотіли б висловити наш рішучий протест та глибоку занепокоєність з приводу вторгнення у вашу країну. Ми хотіли б підтвердити нашу з вами повну солідарність.

В той самий час ми гарантуємо, що зробимо все можливе для повної підтримки нашої співпраці. У нинішніх обставинах ми також хотіли б запевнити вас, що ми готові запропонувати вам будь-яку необхідну допомогу. Будь ласка, інформуйте нас на постійній основі, як ми можемо бути корисними для вас. Зі свого боку ми робитимемо все, щоб ви продовжували брати участь у європейському та світовому академічному житті.

Висловлення солідарності від президента та генерального секретаря Європейської Асоціації Університетів

ЄАУ приєднується до висловленні солідарності з колегами в Україні в цей кризовий час.

У цих важких і божевільних обставинах, які ви переживаєте разом з усіма громадянами України, я хотів би передати вам повну підтримку факультету чорногорської мови та літератури / FCJK і сказати вам, що двері нашого закладу відкриті. Широко відкриті для вас.

 

 

Лист підтримки від спільноти Факультету чорногорської мови та літератури

Дорогі колеги,

У цих важких і божевільних обставинах, які ви переживаєте разом з усіма громадянами України, я хотів би передати вам повну підтримку факультету чорногорської мови та літератури / FCJK і сказати вам, що двері нашого закладу відкриті. Широко відкриті для вас.

Тримайся, ми з тобою! Що Україна вічна! Нехай Чорногорія буде вічною!

 

 

Лист підтримки від спільноти Гуманітарно-Природничого Університету імені Яна Длугоша в Ченстохові, Польща

Шановний пане Ректоре!

Від імені пані Ректор Анни Випих-Гавроньської відправляю Вам лист підтримки від пані Ректор та спільноти Гуманітарно-Природничого Університету імені Яна Длугоша в Ченстохові.