Пропозиції допомоги від європейських університетів

 

 

Лист від Люблінського католицького університету імені Івана Павла ІІ

Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ запрошує взяти участь у «PROM - Міжнародній стипендіальній програмі обміну для аспірантів та науково-педагогічних співробітників».

Шановні колеги,

Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ та його академічна спільнота висловлюють солідарність з українським народом та заявляють про підтримку студентів та співробітників з України. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти вам у ці трагічні моменти.

Ми усвідомлюємо, що вам може бути важко здійснити процес подачі заявки, але ми хотіли б повідомити вам, що зараз відкрито новий прийом на «PROM - Міжнародну стипендіальну програму обміну для аспірантів та науково-педагогічних співробітників». Проект реалізується нашим офісом міжнародних відносин та проектним офісом PROM.

Мобільності в рамках проекту PROM можуть відбутися з 19 квітня 2022 року по 31 жовтня 2022 року. Проект спрямований на співпрацю з нашими іноземними університетами-партнерами.

Просимо уважно ознайомитися з інформацією щодо проекту (зокрема, з Положенням про участь у проекті «PROM – Міжнародна програма стипендіального обміну для аспірантів та науково-педагогічних співробітників») за посиланням: https://www.kul.pl/admissions-2019-2020-open-now,art_94592.html

Додані чотири додатки: «Положення», «Форма заявки», «Витрати, що фінансуються у зв’язку з участю у проекті» та «Кількість доступних стипендій» (всього є 5 місць для аспірантів та 4 місця для науково-педагогічного персоналу, який прибуває до KUL).

Кінцевий термін подання всіх заявок – 5 квітня 2022 року (14:00).

Ми хотіли б, щоб ви поширили інформацію серед ваших аспірантів та наукових співробітників і, якщо можливо, допомогли їм разом з нами у заповненні документів для подачі заявки.

У разі виникнення питань, будь ласка, зв'яжіться з нами:

Катажина Півко: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +48 81 445 42 04 (працівники, які приїжджають з-за кордону до KUL)

Anna Sobieraj: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +48 81 445 41 05 (докторанти, які приїжджають з-за кордону до KUL)

З найкращими побажаннями,

Міжнародний Офіс

Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ

Al. Racławickie 14 20-950 Lublin

tel. +48 81 445 42 04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Лист від Європейського гуманітарного університету

Європейський гуманітарний університет (Вільнюс) поділяє демократичні цінності та категорично виступає проти насильницького військового вторгнення Російської Федерації в суверенну державу Україна.

У зв’язку з бойовими діями, які тривають на території України вже 6-й день, українська молодь втратила можливість отримати освіту на невизначений термін.

Будучи університетом у вигнанні протягом 18 років, який неодноразово приймав білоруських студентів та науковців, які постраждали від авторитарного режиму після кількох хвиль репресій у Білорусі, Європейський гуманітарний університет у Вільнюсі готовий прийняти та надати підтримку студентам та науковцям, які постраждали від війни, яку Росія розпочала в Україні.

Ми пропонуємо наступні форми підтримки:

 • Використання платформ ЄГУ для продовження навчального процесу українських ЗВО в онлайн- та офлайн-форматах;
 • Тимчасове переселення студентів на період бойових дій до Литви;
 • Допомога науковцям та викладачам, що знаходяться у зоні ризику;
 • Допомога з транспортуванням з інших країн ЄС, які стали їх тимчасовим притулком, до Вільнюса, Литви;
 • Допомога в адаптації, оформленні документів в Литві;
 • Гуртожитки для студентів (за запитом);
 • Психологічна підтримка.

Станом на сьогодні в ЄГУ навчаються 12 студентів з України, ЄГУ співпрацює з 5 українськими університетами, кілька українців викладають в ЄГУ.

Керівництво ЄГУ веде переговори з міжнародними фондами щодо отримання додаткового фінансування для студентів та науковців з України, а також закликає представників бізнесу, партнерів, донорів університету надати додаткову підтримку студентам та науковцям, які постраждали внаслідок військової агресії Російської Федерації в Україні.

Для отримання детальної інформації звертайтеся на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Лист від Університету Миколаса Ромеріса

Шановна академічна спільнота Київського університету імені Бориса Грінченка!

Наша громада висловлює солідарність з українською академічною спільнотою та вірить, що об’єднання зусиль принесе надію та силу у боротьбі за свободу.

Висловлюючи свою підтримку українському народу та активно реагуючи на останні події, Університет Миколаса Ромеріса (УМР) підготував план заходів підтримки, який включає надання гуманітарної, правової та іншої допомоги як для українців, які навчаються в університеті, так і для партнерів в Україні. УМР готовий оперативно шукати різноманітні шляхи підтримки партнерських університетських спільнот у міжнародному просторі та надавати оперативну допомогу, у разі потреби, надання притулку чи підтримки.

Будь ласка, будьте певні, що наш університет завжди готовий допомогти вам, і наразі у нашому університеті доступна така підтримка:

 • Представників академічної спільноти та їхніх сімей за потребою розмістять у гуртожитках УМР у Вільнюсі та Каунасі – вже заплановано та підготовлено 100 кімнат на 290 місць.
 • Виладачі та члени їх сімей зможуть продовжувати працювати віддалено, перебуваючи в Литві – університет надасть тимчасовий комп’ютерний простір.
 • Студенти українських вишів, які прибули до Литви, зможуть продовжити навчання у безпечному середовищі УМР, якщо навчання у їхніх університетах організоване дистанційно.
 • УМР готовий запропонувати безкоштовне навчання та тимчасову матеріальну допомогу громадянам України, навчання яких уже припинено або для яких стане неможливим здобуття вищої освіти в Україні. Для вступу до MRU, будь ласка, зв’яжіться з нами за електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за номером телефону: +370 5 271 4674.
 • Громадяни України, які не можуть продовжити навчання в України, можуть звернутися до Центру наукової роботи УМР за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., щодо можливості продовження навчання через процедуру перерахування кредитів, отриманих в українських університетах.
 • Через можливі фінансові труднощі для існуючих студентів УМР з України плата за навчання / проживання може бути відтермінована на 3 місяці.
 • Можливість привезти людей до університету з польського кордону.
 • Психологи, які працюють в університеті, готові надати послуги всім членам академічної спільноти.

Якщо у Вас виникли питання щодо проживання, транспорту, зв’яжіться з нами за номером телефону +370 659 732 82 (будні та вихідні).

Наш університет рішуче підтримує Україну та її народ, і ми готові всім вам допомогти. Дайте нам знати, якщо вам потрібна допомога.

Лист від Академії фізичного виховання імені Юзефа Пілсудського у Варшаві / AWF Warsaw does support Ukraine

Шановні партнери та друзі,

Новина про те, що на вас і вашу територію напали, шокувала нас. Нам дуже прикро за ситуацію, яка з вами сталася і триває досі.

Ми хотіли б допомогти вам якомога швидше, іншим, але конкретним способом. Ми не знаємо, чи ви залишилися там, чи вирушили до кордону, чи вже на нашій стороні.

У будь-якому випадку, підтримка, яку ми можемо запропонувати з нашого боку, може бути двох типів:

1) безпосередньо з боку нашого закладу:

 • переведення студентів з метою продовження навчання - кожен випадок буде розглянуто індивідуально після аналізу варіантів,
 • можливість найму персоналу - на основі індивідуальних рішень після аналізу варіантів,
 • можливість прийому студентів і співробітників до гуртожитків кампусу та кімнат Центру водних видів спорту в П’єкна-Гурі.

2) пропозиція, описана в рамках зовнішніх посилань кампаній допомоги закладами, пов’язаними з вищою освітою в Польщі для підтримки України:

Будьте впевнені, наші думки, думки всієї академічної спільноти з вами в ці важкі часи.

Ми віримо, що нормалізація скоро настане, зловмисники зникнуть, і ви повернетеся до своїх домівок, а також до своїх повсякденних, так необхідних справ.

Якщо у вас виникли питання, звертайтеся до нас.

Зауважте, акцію допомоги Україні координує в нашому університеті професор Іда Візомірська, проректор зі студентської роботи та освіти. 

Лист від Стокгольмського університету з можливістю для студентів зареєструватися та отримати підтримку від європейських університетів / German universities for students displaced from Ukraine

Дорогі колеги,

Ми група викладачів, які хотіли б підтримати студентів, які були переміщені з України. Ми спілкувалися з кількома німецькими університетами, які виявили зацікавленість у прийомі таких студентів. Студенти-переселенці можуть зареєструватися за допомогою цієї форми, і ми поділимося нею з університетами.

Будь ласка, поширюйте цю інформацію серед своїх студентів.

Думаємо про вас і бажаюємо вам всього найкращого.