Освітня безбар’єрність

Відповідно до Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка створено рівні можливості та вільний доступ до здобуття фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти.

Реалізація освітньої безбар’єрності в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка здійснюється за такими напрямами:

 

Вступ для здобуття фахової передвищої та вищої освіти

Вступ для здобуття фахової передвищої та вищої освіти, що реалізується відповідно до Правил прийому (які щороку розробляються на основі Порядку прийому відповідного року), що містять перелік вимог до вступників, а також інформацію про можливості вступників, зокрема для осіб з особливими потребами. Детальніше про Приймальну комісію Університету

Здобуття фахової передвищої освіти здійснюється у Фаховому коледжі «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка. Детальніше про Приймальну комісію Фахового коледжу «Універсум».

Просвітницька підтримка в рамках здобуття післядипломної освіти

Зокрема Інститутом післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка (далі Інститут) підготовлено та реалізуються навчальні семінари/тренінги за темами:

  • «Універсальний дизайн у сфері освіти» для педагогів закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти. Слухачі отримують сертифікат підвищення кваліфікації на 10 год.;
  • «Освітня безбар’єрність:рівні можливості та вільний доступ до освіти» для педагогів закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти. Слухачі отримують сертифікат підвищення кваліфікації на 10 год.;
  • «Створення безбар’єрного середовища у закладі дошкільної освіти» для педагогів закладів дощкільної освіти. Слухачі отримують сертифікат підвищення кваліфікації на 10 год.;
  • «Створення безбар’єрного середовища у закладі загальної середньої освіти» для педагогів закладів загальної середньої освіти. Слухачі отримують сертифікат підвищення кваліфікації на 10 год.;

У рамках роботи Інституту післядипломної освіти у період 2023 року навчальні семінари та тренінги з даної тематики відвідало 297 педагогів закладів загальної середньої освіти та 336 педагогів закладів дошкільної освіти. Корпоративне навчання за запитом по темі «Освітня безбар’єрність» пройшли 15 закладів освіти міста Києва.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю Інституту післядипломної освіти з Центром комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва для вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів проводяться фахові курси підвищення кваліфікації на базі Центру.

Крім того, Інститут післядипломної освіти пропонує педагогам закладів освіти проводити семінари/тренінги за місцем роботи педагога. Команда закладу освіти формує запит – Інститут післядипломної освіти реалізує потребу педагога.

Інститутом післядипломної освіти надається консультативна підтримка, наставництво, коучинг за запитом (онлайн/офлайн формат).