У Київському університеті імені Бориса Грінченка 6 жовтня 2018 року стартував IX етап соціального проекту «З Києвом і для Києва». Кожен мешканець міста має можливість долучитися до вивчення й удосконалення рівня української мови чи іноземної, комп’ютерної грамотності, отримати юридичну консультацію, творчо провести час дітям різного віку і їх батькам Русанівки разом зі студентами Педагогічного інституту, Інституту мистецтв та Університетського коледжу.
Інститут філології
Зі словами привітання виступила заступник директора Інституту філології Тетяна Олександрівна Саврасова-В’юн. Кафедри презентували заходи, які реалізуються в межах соціального проекту – літературно-мистецький конкурс «Березневі містерії», конкурс «Із янголом на плечі», курси української, англійської, німецької, французької, італійської мов. А для завзятих туристів пропонуємо спільні екскурсії історичними та унікальними містами України.
Педагогічний інститут
Подорожував у світ гри, казки та фантазії за участі студентів ІІ курсу спеціальностей. «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта», які інсценізували казку Ірини Товкач «Про кавуна», провели з дітьми веселу естафету і на завершення усі разом пускали мильні бульбашки.
Модератор заходу: Ірина Товкач, ст. викладач кафедри дошкільної освіти.
Інститут людини
Надавав безкоштовну консультацію від психологів; інформацію щодо використання арт-інструментів для дитини; інформацію про Дитячий логопедичний центр «Логотренажер», у якому дітям з порушеннями мовлення проводяться корекційно-розвивальні вправи. Діти дошкільного та шкільного віку брали участь у розвивальних іграх.
Інститут журналістики
«Виходь за межі» - девіз Медіашколи, у якій можливо все!
Медіашкола офіційно запрацювала. Охочі відвідали усі локації, а їх було чимало: «Астудія», «Грінченко-Інформ», «Радіо», «Воркшоп». Кожен мав можливість відзнімкувати прямий ефір, написати журналістський матеріал, відповісти на цікаві запитання і поговорити з тренерами Медіашколи.
У внутрішньому дворику Університету відбувся масштабний флешмоб з літачками.
Факультет права та міжнародних відносин
Презентував Юридичну клініка «Астрея» під керівництвом кандидата юридичних наук, доцента кафедри публічного та приватного права – Чернеги Андрія Петровича. Діяльність клініки спрямована на: надання безоплатної правової допомоги, захист конституційних прав і свобод, формування правової культури громадян України.
Університетський коледж
Створював умови для розвитку дітей в межах проекту «Школи майбутнього першокласника» (математика, англійська мова), а також музичної студії та студії образотворчого мистецтва «Палітра».
Надалі функціонуватиме соціальний проект в інститутах Університету Грінченка щосуботи (розклад проектів див.нижче).
08 жовтня 2016 року стартував VII етап Соціального проекту «З Києвом і для Києва», який уже впродовж шести років наповнює життя киян яскравими емоціями, змістовним дозвіллям, цікавим навчанням. За ці роки у проекті взяли участь різні вікові категорії: діти, батьки, учнівська і студентська молодь, ветерани праці та війни, діти учасників АТО.
В цьому році в рамках Соціального проекту «З Києвом і для Києва» Інститут мистецтв приготував безліч сюрпризів: концертні програми і театралізовані вистави, майстер-класи з образотворчого мистецтва і дизайну та багато іншого. Концертна програма з нагоди урочистого відкриття Соціального проекту включала музичні та хореографічні композиції у виконанні студентів – переможців фестивалів і конкурсів.
Інститут журналістики провів творчий майстер-клас для дітей міста Києва «Народження книги». У майстер-класі взяли участь школярі від 8 до 13 років та викладачі кафедри видавничої справи. Мета проекту – показати дітям процес створення книги власними руками від початкової ідеї до завершеного вигляду, включити всіх у творчих процес, сприяти співпраці. У творчій атмосфері діти не лише створювали власні обкладинки та ілюстрації до книжок, а й ділилися своїми мріями та придумували цікаві історії.
Студенти напряму підготовки «Дошкільна освіта» разом з викладачами Педагогічного інституту організували театралізовану виставу «Як баба Яга щастя шукала». Разом з героями казки діти грали в ігри, спортивні розваги та приймали участь у творчому конкурсі «Намалюй Щастя».
Факультет права та міжнародних відносин продовжив роботу Консультаційного пункту. Юридична клініка «АстреЯ» надає киянам правову допомогу з питань: Захисту конституційних прав і свобод громадян та організацій; Цивільного, сімейного, трудового,житлового, адміністративного,земельного права та соціального забезпечення; Захисту прав молоді та неповнолітніх; Правової просвіти населення.
В Інституті філології представники кафедр познайомили гостей із тим, що буде запропоновано на соціальному проекті: мовними школами (англійська, французька), конкурсами, фестивалями, святковими програмами тощо. На завершення урочистого відкриття проекту студенти І курсу виконали гімн Інституту філології та запросили всіх присутніх до загального фотографування.
В Інституті людини відновив роботу Психологічний центр експрес-діагностики. Також в день відкриття нового етапу Соціального проекту для киян було проведено профорієнтаційний захід «Університетський вибір». Для дітей працювала творча майстерня «чарівна осінь» та ігротека.
Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту презентував громаді міста Школу здоров’я, в якій кожний бажаючий може відвідувати заняття зі степ-аеробіки та фітбол-аеробіки.
Інститут післядипломної педагогічної освіти запросив гостей святкового заходу до навчання у Мовних школах: Розмовному клубі «Говоримо українською» та «Спілкуємось англійською».
Університетський коледж радо відчинив двері всім, хто зацікавлений вивчати англійську та українську мови, математику, вчитися грі на фортепіано та ходити до спортивної школи на заняття з волейболу.
Основні напрями та форми роботи соціального проекту «З Києвом і для Києва»
Завершила свою роботу Конференція «Соціальне партнерство. Спільні виклики - спільне майбутнє», яка стала фіналом програми третього Міжнародного Форуму «Найкращі соціальні проекти України»-2015 - всеукраїнської комунікаційної платформи представників усіх секторів соціальної системи, сучасних інноваторів. Конференція зібрала відомих дослідників, реформаторів, політиків, бізнесменів, керівників органів виконавчої влади, лідерів громадських об’єднань.
Всеукраїнський конкурс «Найкращі соціальні проекти України-2015» об'єднав 22 регіони України, зібравши 198 реалізованих соціальних проектів, які пройшли незалежний аудит найвпливовіших експертів сьогодення в галузі маркетингу, комунікацій, менеджменту, організаційного розвитку, громадської діяльності, сталого та відповідального бізнесу.
За підсумками народного голосування та високої оцінки Конкурсної комісії, соціальний проект «З Києвом і для Києва» Київського університету імені Бориса Грінченка став фіналістом Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України-2015»
Вітаємо наш Університет із визнанням у світі соціальних проектів України!
28 грудня 2015 року в Києві оголосили переможців Всеукраїнського конкурсу «Корпоративне волонтерство в Україні 2014-2015».
Конкурс, що тривав впродовж минулого року, зібрав кращі практики бізнесу, які допомагають вирішувати гострі соціальні та екологічні проблеми суспільства, залучаючи експертизу компаній та знання, досвід і робочий час співробітників. Цього року було особливо відзначеноорганізації та установи, волонтерські програми яких спрямовані на подолання наслідків соціальних конфліктів.
Київський університет імені Бориса Грінченка отримав перемогу у номінації «Партнерська програма: Освіта». Це є високою оцінкою Соціального проекту «З Києвом і для Києва»,програма якого продемонструвала, що робочий час, досвід та знання співробітників допомагають вирішувати нагальні проблеми в різних сферах суспільного життя.
Конкурс, який проводився в Україні вчетверте, був ініційований Фондом Східна Європа в партнерстві з мережею Глобального договору ООН в Україні та Українським форумом благодійників. Оцінка відбувалась за британською методологією, розробленою організацією Business in the Community, яка є однією з провідних експертних організацій Європи у сфері розвитку корпоративної соціальної відповідальності та корпоративного волонтерства.
У Гуманітарному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка з жовтня до травня вже не перший рік діє соціальний проект «З Києвом і для Києва». Кафедра української мови запрошує всіх бажаючих до розмовного клубу «Говоримо українською», де кияни мають змогу зануритися в україномовне середовище, долучитися до вивчення норм сучасної української літературної мови, отримати знання з культури усного та писемного мовлення, познайомитися з історією української мови.
Цього року на адресу Директора Гуманітарного інституту Бондаревої О.Є. надійшов лист від Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Оболонського району м. Києва зі словами вдячності за організацію та високий рівень фахової підготовки залучених до роботи в проекті доцента кафедри української мови Русаченко Н.П. та студентів ІІІ курсу спеціальності «Українська філологія (мова та література)» Корнєєвої Г.В., Гуртової Ю.А., Сенич Т.В., Нагорної С.О.
Сторінка 1 із 2