МІЖНАРОДНЕ СТРАТЕГІЧНЕ ІНСТИТУЦІЙНЕ ПАРТНЕРСТВО ТА ЄВРОПЕЙСЬКА УНІВЕРСИТЕТСЬКА ІНІЦІАТИВА

Результати опитування ЄАУ у квітні 2020 року

Відповідальні особи: Анна-Лена Клайз-Кулик, Томас Е. Йоргенсен, Генріетт Стобер та ін.

1. Міжнародна організація інституційного партнерства

1.1 Відсоток іноземних студентів, які навчались у 2018/2019 рр.

1.2 Відсоток іноземного персоналу у 2018/2019

3.5 Зовнішня підтримка заявки та / або впровадження

3.6 Рекомендації щодо  майбутнє

1. Основні результати

Для оформлення результатів опитування за основу взято 219 надісланих дійсних відповідей від ЗВО із 34 держав Європи. Вибірка нерівномірна, оскільки кількість відповідей від деяких держав порівняно з їх розмірами є відносно низькою (наприклад, Франція, Польща та Румунія), а інші сильно представлені (наприклад, Італія, Німеччина, Угорщина).  Це потрібно враховувати при перегляді результатів.

Основні результати:

1. Інтернаціоналізація як тривалий час є актуальною темою для університетів. Вони вдало співпрацюють з із ЗВО з усього світу, але найтісніша співпраця - з партнерами в ЄС.
  2. Міжнародні стратегічні інституційні партнерства не є новим явищем.  Хоча багато хто існує вже давно, за останні кілька років були створені нові, часто спираючись на попередні колаборації.  Альянси в рамках Європейської університетської ініціативи також включені сюди і становлять 8% партнерств, охоплених опитуванням.
  3. Інтерес відповідних установ до Європейської ініціативи університетів високий. 59% беруть участь у пілотних проєктах, а ще 27% бажають подати заявку в майбутньому.
  4. Переваги, які очікували респонденти від участі в Європейській університетській ініціативі, добре поєднуються із загальними пріоритетами інтернаціоналізації. Підвищення якості навчання та викладання стоїть на вершині списку очікуваних переваг, за ним слідують шість інших переваг, які оцінюються як дуже важливі приблизно двома третинами респондентів: підвищення привабливості, наочності та міжнародного становища, підвищення мобільності студентів та персоналу;  зміцнення зв’язків між різними місіями університетів, вироблення більш стратегічного підходу до міжнародного співробітництва та сприяння розвитку Європи та сприяння європейській інтеграції та згуртованості.
  5. Необхідність забезпечити значні обсяги співфінансування та забезпечити довгострокову стійкість вважається найбільш складною для участі в Європейській ініціативі університетів. Нестача фінансування та інших ресурсів, обмеження у часі, а також складність у пошуку партнерів є причинами, які найчастіше наводяться як причини участі ЗВО.
  6. Факт, що лише невелика кількість країн надає співфінансування для участі в Європейській ініціативі університетів, є свідченням нерівномірності умов гри в цьому змаганні.
  7. П'ять головних рекомендацій, які більшість респондентів оцінили як дуже важливі для майбутнього ініціативи Європейських університетів, - це більш високі гранти та подальше фінансування, усунення правових та адміністративних перешкод, розвиток дослідницького виміру та посилення синергії з іншими програмами фінансування ЄС поза програмою Erasmus +.

Коротке відео із основними результатами дослідження можна переглянути за посиланням

Презентаційні матеріали