12 листопада 2015 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

12 листопада 2015 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Освіта для сталого розвитку: міжконтинентальний діалог інтелектуалів», присвячена Міжнародному дню толерантності.

Співорганізаторами заходу стали: Міністерство освіти і науки України, Київський університет імені Бориса Грінченка, Українсько-турецький культурний цент «Сяйво» та Українська академія акмеології.

Відкрили конференцію та звернулися з вступними словами до її учасників: Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України; Кравчук Леонід Макарович, Перший Президент незалежної України, Герой України; Ґаріфолла Єсим, завідувач кафедри філософії Євразійського національного університету імені Л.М.Гумільова, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук Республіки Казахстан.

Пленарне засідання конференцій пройшло у форматі круглого столу, під час першої його частини з доповідями виступили: Маршал Крістенсен, засновник Міжнародної організації Co-Serve International, доктор наук, професор (США) – тема доповіді «Підготовка студентів до подорожі в освіті крізь життя»; Мустафа Ґюнеш, проректор Університету «Ґедіз», професор (Республіка Туреччина) – тема доповіді «Об’єднання і співпраця народів задля сталого розвитку: надбання та перспективи»; Асадов Аґіль Махиядин, завідувач відділення Інституту економіки Національної академії наук Азербайджану, кандидат економічних наук, доцент (Азербайджанська Республіка) – «Сталий розвиток як парадигма суспільного зростання XXI століття».

Наприкінці першого пленарного засідання відбулося спілкування учасників конференції з Блаженнішим Любомиром Гузаром, Верховним Архієпископом – емеритом Української Греко-Католицької церкви, кардиналом Католицької церкви на тему «Освіта і духовність».

У другій частині пленарного засідання конференції з доповідями виступили: Таушанжи Костянтин Петрович, декан економічного факультету Комратського державного університету, доктор економічних наук (Республіка Молдова) – тема доповіді «Зміна наукової парадигми у мінливому світі»; Сергійчук Володимир Іванович, голова установчого комітету Українсько-турецького культурного центру «Сяйво», професор кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор (Україна) – тема доповіді «Місійна жертовність учителя»; Алмазбек Бейшеналієв, проректор Міжнародного університету «Алатау», професор (Киргизька Республіка) – тема доповіді «Синтетичне поєднання моделі університетів третього покоління з економікою»; Ленів Зоряна Павлівна, доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзії, в.о. декана факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат педагогічних наук – тема доповіді «Формування толерантного суспільства крізь призму інклюзії в освіті»; Мамедзаде Рияд Ельдарович, голова відділення міжнародних проектів Фонду «Знання» при Президентові Азербайджанської Республіки (Азербайджанська Республіка) – тема доповіді «Мультикультуралізм – як стиль життя в Азербайджані.

Із заключним словом до всіх учасників конференції звернувся Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, який подякував за конструктивний та плідний діалог, наголосив на значущості проведення таких конференцій, які об’єднують інтелектуалів з усіх куточків світу для вирішення глобальних проблем сьогодення.