Нині, як і колись, вишита сорочка є надважливою річчю для кожного українця, символом багатовікової історії, національної, культурної ідентичності, нескореності, свободи, в також своєрідною сучасною зброєю у боротьбі з російським окупантом.
16 травня 2024 року грінченківці відзначили яскраве свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції, – Всесвітній день вишиванки. Студенти, викладачі, співробітники доєдналися до загальноуніверситетського флешмобу #моя_грінч_вишиванка, виклавши світлини у соціальних мережах. Усі охочі мали можливість переглянути документальний фільм «Не остання вишиванка Грінченка», у якому, зокрема, розповідається про відродження вишиванки видатного українця командою дослідників-грінченківців у співпраці з культурною ініціативою «Вишивка в одязі видатних українців». Автори фільму поділились планами відтворити й інші сорочки Бориса Дмитровича, адже родина Грінченків завжди дотримувалась українських традицій. Марія Загірня (Грінченко) згадувала, як переконувала селян Олексіївки (сучасна Луганщина), які під дією московитського впливу відмовлялися від українського одягу, «… що ніякого сорома немає ходити в товстій чи полатаній сорочці. Я мусила зараз же вишити й пошити… сорочки чоловікові, дочці й собі. … школярі й школярки перестали соромитися товстих сорочок … надто дівчата у вишиваних сорочках були дуже любі».
Цікаві заходи були проведені у структурних освітніх підрозділах. На Факультеті журналістики реалізовано проєкт «Грінченко прямує на фронт», у межах якого для воїнів-грінченківців створено унікальні послання з текстами поезій Бориса Дмитровича та вишитими патчами грінченкової вишиванки.
Студентська молодь Факультету романо-германської філології під час кураторських годин «Вишиванка моєї родини» ділилася сімейними історіями, пов’язаними із сакральним одягом нашого народу.
На Факультеті образотворчого мистецтва і дизайну відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки»; створено онлайнову виставку витинанки «Стежками вишиваних візерунків». Для вихованців дошкільного закладу №501 Дніпровського району столиці, які завітали до Музею українського побуту Факультету образотворчого мистецтва та дизайну, його директорка Галина Ульянич провела екскурсію. Діти дізналися про прадавні секрети народної вишивки, про елементи візерунків, які характерні для певних областей України.
Зачарували слухачів українською мелодією і піснею учасники мистецьких імпрез «О, квітуча моя вишиванко, Ти народу мого оберіг» та «О музика, святкове диво», які увійшли до програми відзначення Всесвітнього дня вишиванки на Факультеті музичного мистецтва і хореографії.
На Факультеті педагогічної освіти відтворили інтерактивний плакат «Вишиванка на карті», а Факультет права та міжнародних відносин у соціальних мережах ініціював флешмоб «Назви міст, закодовані в українській вишиванці».