Відзначення Дня захисників і захисниць України в Університеті Грінченка

1 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці відзначають одне з найважливіших національних свят – День захисників і захисниць України. День захисників і захисниць України – свято спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу. Сьогодні наші воїни гідно продовжують традиції своїх пращурів, як і в часи ординської навали, мужньо і самовіддано захищають Україну від московської агресії.

В Університеті Грінченка у межах відзначення Дня захисників і захисниць України відбувся ряд заходів.

У навчальному корпусі на Левка Лук’яненка 13-Б відкрили оновлену Стіну пам’яті полеглим у російсько-українській війні грінченківцям. Серед світлин загиблих – фото героїв-воїнів, які з перших днів повномасштабної війни стали на захист рідної землі, заплативши за нашу Перемогу найдорожчу ціну. Звертаючись до присутніх на заході виконуючий обов’язки ректора, заслужений працівник освіти України Олександр Турунцев зазначив: «Cтіна пам’яті – це втілення вдячності грінченківської громади захисникам, увічнення пам’яті тих, кого немає… Вони були дуже світлими людьми, дуже яскравими, і без вагань пішли захищати нашу землю… Ми дякуємо тим, хто зараз на полі бою боронить нашу державу і дає можливість жити, працювати, вчитися, хто наближає переможний мир».

Грінченківці вшанували пам’ять воїнів, усіх загиблих у російсько-українській війні хвилиною мовчання.

Під час урочистої церемонії в.о. ректора Олександр Турунцев вручив шеврони, створені за візерунком вишитої сорочки Бориса Грінченка, дружині полеглого воїна-грінченківця Богдані Хабловій, випускникам університету: ветерану російсько-української війни, зв’язківиці Анастасії Мохіній та майору, начальнику служби зв’язків з громадськістю 43-ої ОАБр ім. гетьмана Тараса Трясила Віктору Тімохіну.

У цей святковий день відбулася ще одна подія – у Галереї імені Віктора Огнев’юка відкрили виставку світлин «ВІЙНА. ОБ’ЄКТИВно». Експозицію фотовиставки склали роботи викладачів та випускників-грінченківців – воїнів Збройних Сил України та здобувачів вищої освіти Університету. На світлинах закарбована війна такою, якою її відчули ті, хто зіткнувся з нею впритул. За допомогою знятих кадрів автори поділилися своїми почуттями, показали війну очима військових та мирних мешканців різних куточків України.

Роман Ратушний, старший викладач кафедри журналістики та нових медіа Факультету журналістики, член Національної спілки фотохудожників України, Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) у своєму виступі наголосив: «Автори фотографій – випускники Університету Грінченка, які воюють на фронті, і студенти, які зараз навчаються. Коли переглядаєш світлини – відчуваєш: ми єдині, єдиний колектив».

Урочисті заходи відбувалися у супроводі військового оркестру 25-ої БрОГП імені князя Аскольда Національної гвардії України під керівництвом диригента, лейтенанта Василія Канчія. У майстерному виконанні музичного колективу прозвучали мелодії українських народних пісень, вокальні та інструментальні композиції патріотичного змісту.