Відзначення Дня української писемності та мови в Університеті Грінченка

День української писемності та мови – свято вшанування багатовікової історії української мови, її багатства та унікальності, спрямоване на підтримку та розвиток мови як неодмінного елемента духовного захисту нашого народу, національної самосвідомості та культурної спадщини України. Відзначається щорічно 27 жовтня на честь Преподобного Нестора Літописця. Студенти та співробітники нашого Університету взяли активну участь у заходах, продемонструвавши єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Зокрема, 1504 грінченківці доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч у Загальноуніверситетському інтерактивному квесті «Мовний марафон» узяли участь 24 студентські команди, продемонструвавши прагнення досконалості у володінні рідним словом. Учасники флешмобу #носій Слова артистично декламували українську поезію. Напередодні свята розпочався І етап Загальноуніверситетського мовно-літературного конкурсу «Словник Грінченка і сучасність». Десятки інших цікавих проєктів були реалізовані освітніми структурними підрозділами в рамках відзначення свята.

Багатим на різнопланові заходи запам’ятається свято студентам Факультету української філології, культури і мистецтва. Вони мали можливість взяти участь:

  • у круглих столах: «Мовна політика і мовне законодавство України: реалії та перспективи», «Новий український правопис: особливості реалізації правописних норм у фаховому мовленні»;
  • у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської молоді «Українська мова в об’єктиві»;
  • в онлайнових інтерактивах: «Улюблене українське слово» та «Діалектні смаколики моєї родини»;
  • у літературному вечорі «Роздуми вголос»;
  • у презентації проєктів «Обирай українську!» та «ПРОмовні витребеньки»;
  • в історичному екскурсі «Мова – наша зброя»;
  • у реалізації проєктів «Рідна мова – наше натхнення» та «Антропоніми у сучасній українській мові: діахронний, синхронний аспект»;
  • в інтерактивній вікторині «Наше українське».

Для науково-педагогічних працівників Університету було проведено тренінг «Український правопис у дії: основні зміни та нововведення».

Здобувачі освіти Факультету романо-германської філології активно долучилися до конкурсу перекладів «Українська мова очима світу» та вікторини «Моя мама найкраща».

Студенти Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту у межах ініціативи «Тренуй українською» взяли участь у cпортивному квесті, флешмобі та подкасті.

На Факультеті журналістики з метою реалізації проєкту «СловоОпис» проведено конкурс плакатів, інфографіки гасла на тему: «Змотивуй перейти на українську» та гру «Влучити у десятку». Проведений з ініціативи студентів-першокурсників благодійний вечір української естради занурив його учасників у чарівну мелодику рідної пісні.

Віртуозно, натхненно торкаючись душі слухачів, прозвучали українські мелодії у виконанні студентів і викладачів Факультету музичного мистецтва і хореографії під час музичного антракту «Рідна мова солов’їна». Об’єднав факультетську спільноту і флешмоб #Українська_мова_єднання.

На Факультеті образотворчого мистецтва і дизайну організовано та проведено:

  • майстер-клас з українського скоропису «Каліграфічні композиції»;
  • флешмоб #Українська каліграфія;
  • лекцію із практичним заняттям «Становлення української каліграфії».

Неймовірно насичене подіями, яскравими враженнями відзначення Дня української мови та писемності відбулося у Фаховому коледжі «Універсум». Коледжанська молодь доєдналася до:

  • майстер-класу з каліграфії «Створення монограми»;
  • тренінгу з письменницької майстерності «Пиши просто»»;
  • вечора патріотичної поезії «У єдності наша сила: твори, що надихають на перемогу»;
  • перегляду фільму про Василя Стуса «Заборонений».

Для викладачів коледжу проведено семінар «Перемагати українською».

Відкрита лекція «Українська мова у країнах Далекого Сходу» та виставка дитячих листів «Японське серце – українське слово» увійшли до програми відзначення Дня української писемності та мови на Факультеті східних мов.

Реалізація проєкту «Чи ти знаєш, як це сказати українською» стала родзинкою святкування на Факультеті інформаційних технологій та математики.

На Факультеті права та міжнародних відносин відбулися: перегляд та обговорення документального фільму «Соловей співає, доки голос має» і флешмоб #Для_нації_вона_гарант_на_вічність.

Живий інтерес, жваве обговорення викликала у студентської молоді Факультету суспільно-гуманітарних наук тема засідання дискусійного клубу «Мова – складова національної ідентичності».

Тренінг «Культура мовлення сучасного педагога», інтерактивний плакат «Плекаємо рідну мову» та флешмоб #люблю_я_мову_України_за_ніжність_слова_і_красу увійшли до плану святкування Дня української писемності та мови на Факультеті педагогічної освіти.

На Факультеті психології, соціальної роботи та спеціальної освіти організовано і проведено подкаст «Чи важлива мова?» та флешмоб #Цікаві_факти_про_ солов’їну.