Виїзне засідання Ради молодих учених Університету

IMG 020323 листопада 2012 р.

23 листопада у рамках святкування Дня Університету та 149-річчя від дня народження Бориса Грінченка відбулося виїзне засідання Ради молодих учених Університету у Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка. Це місто вибрано не випадково, адже саме з Черніговом пов’язана частина життя та діяльності Бориса Грінченка. До Чернігова відомий Просвітитель разом з родиною переїжджає у 1894 р. Тут він отримав посаду діловода оціночної комісії губернського земства, з 1898 р. – секретаря земської управи. Тут разом із дружиною, українською письменницею Марією Загірною, організував перше в Україні народне видавництво (всього вийшло друком 45 книжок народно-просвітницького характеру). Подружжя приводить до ладу та каталогізує знамениту колекцію української старовини В.Тарнавського (лише шевченківських експонатів налічувалося 758), видає тритомник “Этнографические материалы, собранные в Черниговской и соседних с ней губерниях” (1895, 1896, 1899). У рамках виїзного засідання представники Ради молодих учених Київського університету імені Бориса Грінченка зустрілися з деканом педагогічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, кандидатом філологічних наук, доцентом Олександром Васильовичем Бобирем та співробітниками кафедр факультету. Молоді вчені ознайомилися з особливостями наукової роботи на факультеті, у тому числі й зі студентами, познайомилися з виставкою творчих робіт студентів та відвідали музей історії Чернігівського національного педагогічного університету, дізналися багато цікавого про його славну історію та видатних діячів. Після засідання в Чернігівському університеті молоді вчені здійснили екскурсію історичними місцями Чернігова. Зокрема, відвідали один із найвиразніших архітектурних ансамблів України – Троїцько-Іллінський монастир ХІ – ХVІІІ ст., побували на Болдиних горах – найвищому місці в Чернігові, де знаходиться могила відомого українського фольклориста та етнографа О.Марковича – чоловіка Марко Вовчок, видатного українського письменника М.Коцюбинського та його дружини В.Коцюбинської. Наступним пунктом мандрівки стали таємничі Чернігівські печери, початок яких, за літописом, було покладено ченцем Антонієм Печерським 1069 року. “Ископанные” ним та його послідовниками в яру Болдиних гір печери з часом перетворились на двоярусний великий підземний комплекс – відому сьогодні в усьому світі пам’ятку підземного будівництва – Антонієві печери. Так, у поєднанні приємного з корисним, промайнув день у Чернігові.