У рамках засідання кафедри комп’ютерних наук та математики Факультету інформаційних технологій та управління відбувся інформаційний день проекту «DeDiMaMo – Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделювання», Eurasia, CPEA-ST-2019/10067.
Перед учасниками зустрічі виступила Наталія Морзе – координатор проекту, професор кафедри комп’ютерних наук і математики та Марія Бойко – старший викладач кафедри комп’ютерних наук і математики. Співробітникам кафедри, представникам факультету та аспірантам були представлені партнери, цілі, завдання та можливості проекту «DeDiMaMo – Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделювання».
В рамках реалізації проекту передбачено:
- Створення електронного навчального курсу «Цифрове математичне моделювання» для студентів, які вивчають математику.
- Впровадження елементів адаптивного навчання для електронного курсу «Цифрове математичне моделювання» на основі технологій штучного інтелекту (чат-ботів технологій).
- Залучення колег з Норвегії для вивчення штучного інтелекту, обмін досвідом з технологій чат-ботів , використання цифрових технологій при вивченні математичних дисциплін.
- Створення та облаштування новітнім обладнанням практико-орієнтованого центру професійних компетентностей навчання математиків , заснованого на досвіді викладання математики, накопичений центром MatRIC в Університеті Агдер.
- Організація академічної мобільності студентів під час проведення дослідницької практики з математики, реалізації студентських стартапів та підготовки дослідницьких практико-орієнтовних проектів.
- Проведення хакатону та ярмарку ідей для презентації стартапів, що буде залучати студентів з України та Норвегії до математичної освіти.
- Проведення воркшопів для студентів, викладачів та аспірантів, наукової конференції та літньої практики.
Можливості, які надає участь в проекті:
- збагатитися новими знаннями і кращим досвідом від Університету Агдера
- покращити освітні практико-орієнтовані стратегії, які прийняті в останні роки відповідно до нового Закону України про вищу освіту
- підвищити інтерес студентів до вивчення математики
- продовжити роботу по створенню та впровадженню автоматизованих адаптивних навчальних систем для забезпечення персоналізованого навчання
- розширити можливості доступу українських студентів до освітніх програм в галузі математики в Норвегії
- вдосконалити та розширити спектр англомовних навчальних курсів Університету
- започаткувати експорт власних освітніх послуг і підвищити його привабливість для студентів, наукових та науково-педагогічних працівників
- забезпечити подальшу інтеграцію українських університетів в міжнародний освітній та науковий простір