Український правопис у дії: тренінги для працівників Університету Грінченка

Український правопис у дії: тренінги для працівників Університету Грінченка24 жовтня 2024 року
Київський столичний університет імені Університету Грінченка

 

 

До Дня української писемності та мови ННЦ розвитку персоналу та лідерства Київського столичного університету імені Бориса Грінченка спільно з кафедрою української мови Факультету української філології, культури і мистецтва започаткували цикл тренінгів для працівників Університету за програмою «Український правопис у дії: основні зміни та нововведення».

24 жовтня викладачі Університету в рамках розвитку дидактичної компетентності мали змогу підвищити культуру українського фахового усного й писемного мовлення відповідно до змін у сучасному «Українському правописі», впровадити в педагогічну практику основні норми сучасної української мови. Тренери – Вінтонів Михайло Олексійович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови; Вінтонів Тетяна Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови; Горохова Тетяна Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри української мови – створили творчу і продуктивну атмосферу, яка спонукала учасників до дискусії та обговорення актуальних питань українського правопису.

Цікавим став екскурс в історію становлення правописної системи, адже він дав змогу заглибитись і зрозуміти причини нововведень до чинної редакції «Українського правопису». Особливу увагу учасники звернули на зміни, які відбулися в редакції «Українського правопису» 2019 року, поглибили свої мовні знання, зосередились на важливих для професійної діяльності моментах. Зокрема, виконували практичні вправи на вживання розділових знаків, правопис іншомовних слів, складних слів, складні випадки відмінювання, вживання фемінітивів, реалізацію варіативних змін у правописі тощо. Великий інтерес учасників викликала інформація про походження та правопис власних назв, кожен отримав завдання дослідити динаміку свого прізвища, простежити свій родовід у кількох поколіннях.

Надалі планується систематичне проведення таких тренінгів – слідкуйте за анонсами.

Тренінг орієнтований на реалізацію Цілей сталого розвитку, зокрема, 4 «Якісна освіта».

Матеріали надані ННЦ розвитку персоналу та лідерства

Ціль 04. Якісна освіта

Український правопис у дії
Український правопис у дії
Український правопис у дії
Український правопис у дії
Український правопис у дії
Український правопис у дії
Український правопис у дії
Український правопис у дії