26 листопада 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
26 листопада в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка відбувся захід «Відчинимо правду про насильство» в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства», що триває з 25 листопада до 10 грудня.
Акція має на меті протидіяти та запобігати насильству, зокрема, домашньому та гендерно-зумовленому, побудувати вільний простір, де створюються умови для відвертої розмови про приховану проблему і висвітлення цього ганебного явища сучасного суспільства – тому що насильство процвітає там, де замовчують його існування.
Модераторкою заходу була проректор з науково-педагогічної роботи та інноваційного розвитку Алла Шлапак.
В.о. ректора Університету Грінченка Олександр Турунцев наголосив на важливості таких ініціатив: «Наш університет активно долучається до заходів, спрямованих на протидію насильству. Ми маємо кризовий центр, психологічні служби і канали для звернень здобувачів освіти та викладачів. Університет завжди реагує на такі виклики».
Максим Чикірякін, головний інспектор Нацполіції, звернув увагу на необхідність превенції насильства: «Наша мета – не лише реагувати на випадки насильства, але й активно працювати над їх попередженням. Спільними зусиллями ми можемо створити безпечніше суспільство».
Про роль законодавства в боротьбі з насильством розповіла Ганна Рожкова, голова секретаріату міжфракційного об’єднання Верховної Ради України «Рівні можливості»: «Стамбульська конвенція стала важливим кроком до побудови законодавчого поля, яке допомагає запобігти насильству. Імплементація її положень є пріоритетом для нашої роботи».
Ксенія Гнатовська, радниця Київського міського голови з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, закликала до активної участі в боротьбі з насильством: «Якщо ви стали свідком насильства, не залишайтеся осторонь. Ваша відповідальність – це частина великої справи змін».
Вікторія Яловська, експертка Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, підкреслила важливість надання підтримки жертвам насильства: «Наша робота полягає не тільки в тому, щоб захистити жертв, але й у створенні умов для реабілітації постраждалих, надання їм психологічної і юридичної підтримки».
Студентська молодь мала можливість дізнатися про роль законодавців у подоланні ганебного явища насильства, про створення законодавчого поля щодо запобігання подібним явищам, про міжнародний рух «White ribbon», про спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, як один із дієвих заходів захисту.
Грінченківці можуть взяти участь в опитуванні, яке допоможе оцінити рівень обізнаності та ставлення до проблеми насильства. Результати опитування будуть представлені під час підсумкової зустрічі 6 грудня. Для участі необхідно відсканувати QR-код, наданий організаторами заходу, або заповнити анкету за покликанням.
Матеріали надані Центром комунікацій та інформаційної політики