05 грудня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
05 грудня 2024 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка було презентовано масштабний культурно-мистецький проєкт Факультету музичного мистецтва і хореографії «Європейські дзвони над Україною» за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Бельгія в Україні Люка Якобса. Автором ідеї, учасницею більшості музичних номерів, композитором, викладачем карильйону стала – Ірина Рябчун, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музично-сценічного мистецтва, єдина в Україні дипломована карильйоністка.
В закладі вищої освіти, а саме в Університеті Грінченка, вперше в Україні була представлена презентація карильйонного мистецтва. Київський столичний університет імені Бориса Грінченка - єдиний заклад вищої освіти в Україні, де здійснюється професійна підготовка з навчання гри на цьому інструменті на освітньо-професійній програмі «Інструментальне виконавство».
З вітальним словом до глядачів та учасників проєкту звернулися в.о.ректора, заслужений працівник освіти України Олександр Турунцев і Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія Люк Якобс. Вони відзначили унікальність цього заходу, адже, поширене в Європі карильйонне мистецтво, в Україні лише розвивається та висловили надію на подальшу творчу співпрацю.
У проєкті взяли участь понад 50 учасників – студентів і викладачів Факультету музичного мистецтва і хореографії: Ірина Рябчун, студенти її класу Любомир Лоєк та Лариса Горенко, народний артист України, професор кафедри академічного та естрадного вокалу Віктор Тетеря, народний художній колектив хор «Brevis» (керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу Олена Заверуха), ансамбль народних інструментів «Малахіт» (керівник – кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності Маргарита Малахова), гурт бандуристів (керівник – викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності Олена Рубан), гурт «ASK» (керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент, заступник декана Яна Кириленко), театр танцю «Грін» (хореограф-постановник Анна Єліна), запрошені гості та ін.
Автор сценарію та режисер проєкту – декан Факультету музичного мистецтва і хореографії, кандидат педагогічних наук, доцент Ганна Кондратенко.
Координатор проєкту – заступник декана, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Іваненко.
В рамках проєкту для надзвичайного та Повноважного Посла Бельгії Люка Якобса та представниці Посольствоа Дарʼї Пучкової була проведена екскурсія в Музеї музичних інструментів народною артисткою України, професором кафедри інструментально-виконавської майстерності Наталією Свириденко. На роялі XIX століття студентка 1 курсу освітньої програми «Інструментальне виконавство» Юлія Богодир виконала сонату Ї.А.Бенди.
Культурно-мистецький проєкт «Європейські дзвони над Україною» об’єднав музику різних країн Європи та українські народні пісні, продемонстрував, що поєднання традиційної української музики з сучасними технологіями дозволяє створювати унікальні музичні твори, які вражають своєю красою і глибиною. Проєкт став яскравим свідченням сили мистецтва та символом єдності України з країнами Європи.
Матеріали надані Факультетом музичного мистецтва і хореографії