З метою реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення триває трансформація університетської інфраструктури. Одним із передбачених стратегією напрямків є фізична безбар’єрність.
Фізична безбар’єрність – це можливість забезпечити доступ до освітнього простору для всіх учасників освітнього процесу на рівних умовах шляхом поліпшення та модернізації університетських приміщень. З метою забезпечення безбар’єрного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до аудиторій і допоміжних приміщень В Університеті Грінченка створені умови, що відповідають наявним стандартам і нормам:
- входи до навчальних корпусів Університету та Фахового коледжу «Універсум» оснащені зовнішніми пандусами й електричними дзвінками для виклику персоналу;
для підйому на поверхи в навчальних корпусах облаштовані ліфти; - на першому поверсі будівлі навчального корпусу № 1 (вул. Левка Лук’яненка, 13-б) облаштований ліфт для безперешкодного доступу до цокольного поверху, де розміщений гардероб;
- ширина холів і коридорів відповідає нормативним вимогам та є достатньою для одночасного руху в обох напрямках;
- підлога в коридорах та аудиторіях має нековзне покриття;
- у місцях перепадів висот облаштовані пандуси з нормативним ухилом;
- усі двері мають достатню ширину для вільного та комфортного доступу до приміщень;
- навчальні корпуси оснащені санвузлами та вбиральнями для людей з інвалідністю й інших маломобільних груп населення;
- для безперешкодного доступу до зали Вченої ради в навчальному корпусі № 1 (вул. Левка Лук’яненка, 13-б) паралельно до нахилу сходів влаштована платформа з похилим підйомом.