25 травня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
25 травня 2024 року співробітники Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту та інших структурних підрозділів Університету Грінченка за підтримки Первинної профспілкової організації здійснили екскурсійний тур Житомирщиною та Київщиною.
Під час мандрівки відвідали Коростишівський кар'єр - затоплений гранітний кар’єр поблизу міста Коростишів Житомирської області. Колись у кар’єрі видобували лабрадорит, габро та сірий граніт. Виробництво каменю на кар’єрі під Коростишевом почалось у 1890 році. Висота скель близько 10 метрів, а глибина кар’єру - 20 м. Зараз це мальовниче місце у сосновому бору з адаптованим місцем для купання, зоною для відпочинку та скелелазіння.
Наступною локацією було місто Радомишль, в якому завітали до історико-культурного комплексу «Замок Радомисль», де повністю збережені природні ландшафти та відновлені інтер’єри XVIІ-ХІХ віків. Замок розташований між двох водоспадів в парку зі скульптурами ХVІІ- ХVІІІ ст. Парк складається з декількох островів з’єднаних між собою місточками.
В замку є єдиний в Європі Музей української домашньої ікони. Музейний фонд налічує до 5000 образів і скульптур з різних куточків України. Окрім ікон, колекція музею містить добірку народних картин, портрети гетьманів України. Також є багата колекція предметів старовинного українського побуту. Серед них - сімейні скрині, одяг та вишиті рушники з різних регіонів України (кінець ХІХ ст. - середина 1960-х рр.), домашнє начиння (праски, прядки, ступи, рубелі з качалками, посуд, кераміка тощо), човни-довбанки, сільськогосподарський реманент, вози, сани, дитячі люльки та колиски.
Окрема експозиція присвячена побуту аристократії. В ній присутні старовинні меблі XVIII - початку ХХ ст., канделябри, дзеркала, музичні інструменти, звуковідвторюючі пристрої (грамофони, патефони, колекція грамплатівок та ін.).
У фондах Музею також перебуває колекція стародруків XVII-XIX ст. - релігійні, нотні та енциклопедичні видання.
Цікавою можливістю було відвідування майстер-класу в Папірні, де за старовинними рецептами Києво-Печерської Лаври відтворюють папір.
Також завітали до етнографічного комлексу «Українське село», яке знаходиться в селі Бузова Київської області у затишній лісовій місцевості. На його території знаходяться старовинні традиційні хати з Карпат, Поділля, Полісся, Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщині та півдня країни; міні-зоопарк; тропічні теплиці. За бажанням можна побувати на майстер-класах з гончарства, ковальства, спекти домашній хліб.