01 червня – Міжнародний день захисту дітей.

01 червня світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей.

Це одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення щодо його відзначення було прийнято Міжнародною демократичною федерацією жінок у листопаді 1949 року. ООН підтримала ініціативу відзначення міжнародного дня і оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини – одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день святкують з 1998 року.

Впродовж років незалежності в Україні прийнято закони щодо охорони дитинства та ратифіковано Конвенцію ООН, однак це не вирішує остаточно всіх проблем, пов’язаних з дітьми.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, органів влади, школи, громадськості подбати про всебічний розвиток їхніх інтересів та здібностей, забезпечити належний рівень охорони здоров’я, виховання і дотримання прав дитинства.