den_stud

Вітаємо грінченківців з Днем студенства, а всіх Тетян - з Днем Ангела!

25 січня, День Святої Тетяни, прийнято вважати Днем студентів.
Саме 25 січня, у день великомучениці Тетяни Хрещенської, у 1755 році російська імператриця Єлизавета Петрівна створила перший московський університет, тим самим започаткувавши свято студентства, що проходить під знаком молодості, любові, радості життя.
У народі кажуть, що у цей день сонце повертає до літа, а зима – до морозів. По Тетяниному дню раніше визначали наближення весни: прогляне сонце рано – до раннього прильоту птахів, а якщо сніг – літо буде дощовим.
У будинках цього дня пекли хлібні короваї-хлібини, від яких кожен з домочадців з’їдав по шматочку – на щастя і здоров’я.
Незважаючи на те, що історія свята своїм корінням сягає в далеке минуле, традиція його святкування збереглась і донині.
Зі святом, дорогі грінченківці! Успіхів, наснаги, оптимізму та гарного настрою!