9 березня в Україні відзначали 198-му річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. 
В історії українського народу ім’я великого творця оповите невмирущою любов’ю та славою. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини і барви, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.
Березневі дні воскрешають в думках і серцях грінченківців образ полум’яного сина свого народу. Він світить нам крізь століття. Його мистецька та духовна спадщина стала надбанням усього передового людства.
«Шевченківський березень» у Київському університеті імені Бориса Грінченка розпочався урочистим покладанням квітів до пам’ятника Великому Кобзарю у парку імені Тараса Шевченка. Від імені нашої грінченківської родини пошану світочу українського народу засвідчили студентство, ректорат Університету, директори Інститутів, Університетського коледжу. У духовному просторі грінченківців постать Тараса Григоровича Шевченка завжди посідатиме виняткове місце, адже палка любов великого пророка до рідної України надихає все нові й нові покоління патріотів.
У всіх Інститутах, Університетському коледжі відбулись різноманітні культурно-просвітницькі заходи, спрямованих на глибоке сприйняття та осмислення духовного й творчого надбання Тараса Шевченка.
Традиційною складовою проведення «Шевченківського березня» стало відвідування студентською молоддю Університету Національного музею Тараса Шевченка. Грінченківці ознайомились із колекцією, що нараховує понад вісімдесят тисяч експонатів, з них понад півтори тисячі одиниць представлено в експозиції, присвяченій життю та творчості Т.Г.Шевченка, його національно-патріотичним переконанням. Вдохновенна аура музею налаштовувала на усвідомлення й розуміння феномену Шевченка, всеохоплююче послання якого стало зброєю, що навіки закарбувало у нашій генетичній пам’яті слово «Україна».
У всіх Інститутах, Університетському коледжі проведено лекції-обговорення, кураторські години на тему життя та творчості безсмертного класика літератури, випущені тематичні стіннівки.
В Інституті мистецтв проведено виставку «Світ Шевченківського слова». На ній були представлені образотворчі студентські роботи до творів Тараса Шевченка, в яких проникливо відображено тонке сприйняття авторського задуму поета. В день його народження молодь відвідала Меморіальний музей «Хата на пріорці». У тому будиночку на околиці міста митець зупинився і прожив декілька тижнів під час своєї третьої подорожі до України. Це місце є живим спогадом присутності Шевченка, який не знищили ані війни, ані революції, ані час…
У Педагогічному інституті, в рамках проведення «Шевченківського березня», відбувся конкурс читців «Мандрівка Тарасовими шляхами». Учасники натхненно та щиро декламували твори Великого Кобзаря. Конкурс студентських творів про постать Тараса Шевченка «Вічний сучасник» став поштовхом для вивчення його творчої спадщини, до роздумів про пророчість та глибинність Шевченкової поезії. Яскравим свідченням обізнаності молоді про життя і творчість Тараса Григоровича стала літературно-музична вітальня «Ми не забули тебе, Тарасе». Емоційне враження на грінченківців справив перегляд художнього фільму «Наймичка». Вікторина «Кращі знавці віршів Шевченка» визначила обізнаність та ерудицію учасників. Погортати сторінки всесвітньо відомих творів, ознайомитися з історичними матеріалами про життєвий шлях Тараса Шевченка мали нагоду гості книжково-ілюстративної виставки «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».
В Інституті психології та соціальної педагогіки створено студентський цитатник «Роздуми про Шевченка», що надало можливість всім бажаючим залишити свої роздуми про його безцінний внесок в українську історію та літературу. На сайті Інституту висвітлювалась цікава інформація щодо спорудження пам’ятників Тарасу Шевченку у світі, а на перерві - грінченківці влаштували флеш-моб, одноголосно декламуючи уривок з поеми «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнєє посланіє», продемонструвавши велику об’єднуючу силу геніальної поезії. З цікавістю студентська молодь переглянула документальний фільм, проект Юрія Макарова «Мій Шевченко», в якому автор розкрив невідомі подробиці біографії поета.
Студенти Гуманітарного інституту взяли участь в конкурсі творчих проектів, в презентації на тему «Творчість Т.Г.Шевченка в англійських перекладах». На перервах транслювалась програма радіо Грінч-FM «Іду душею до Тараса».
В Інститут лідерства та соціальних наук грінченківці підготували новий випуск електронного журналу «Гортаючи сторінки «Кобзаря». Відбувся перегляд художнього фільму «Наймичка».
В Університетському коледжі цікаво пройшла виставка студентських художніх робіт «Невідомий Шевченко», на якій була представлена широка палітра креативних творчих задумів. Працювала музична вітальня «Вічне Шевченкове слово», на яку завітали студенти та викладачі.
Вшанування 198-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, проведення «Шевченківського березня» у Київському університеті імені Бориса Грінченка засвідчили прагнення сучасної молоді до вивчення духовної та творчої спадщини Великого Кобзаря, про виявлення громадянської свідомості, відчуття національної гідності грінченківців.
І хоча минув уже 151 рік із дня смерті українського месії, геній великого поета нікого не залишає байдужим, примушує знову повертатися до вічних питань буття, духовних цінностей істинних патріотів України.

Церемонія урочистого покладання квітів до п...
Грінченківська родина вшанувала пам'ять Коб...
Екскурсія студентів Інституту мистецтв до М...
У цій кімнаті жив Т.Шевченко під час третьо...
Студенти Інституту психології та соціальної...
Вистака художніх робіт студентів до творів ...
Виставка творчих робіт студентів до творів ...
Учасники літературно-музичної вітальні Педа...
Книжкова виставка "Вічно сяюча Шевченкова в...