Європейська асоціація університетів (ЄАУ) представляє та підтримує вищі навчальні заклади в 46 країнах, забезпечуючи їх унікальним форумом для співпраці та надаючи можливість слідкувати за останніми тенденціями в галузі вищої освіти та науки.
Члени Асоціації - це європейські університети, задіяні в навчанні та наукових дослідженнях, національних асоціаціях ректорів та інших організаціях, що діють у вищій освіті та науці.
ЄАУ відіграє невід'ємну роль у формуванні майбутньої європейської вищої освіти та науки, дякуючи своїй винятковій обізнаності із сектором та різноманітності своїх членів. Мандат Асоціації щодо Болонського процесу, вклад в формування політики ЄС в галузі науки та стосунки з міжурядовими організаціями, а також європейські установи та міжнародні асоціації підтверджують її здатність розглядати проблеми в галузі вищої освіти, науки та інновації, які є ключовими для університетів.
ЄАУ - це результат злиття між Асоціацією європейських університетів (Association of European Universities) та Конфедерацією Ректорських Конференцій Європейського Союзу (Confederation of European Union Rectors' Conferences), яке відбулося в Саламанці (Іспанія) 31 березня 2001 року.
Місія
Як центр, що спеціалізується на вищій освіті та науці, EUA підтримує університети через:
- політику просування, надаючи можливість університетам та іншим ВНЗ відповідати зростаючим сподіванням стосовно їхнього внеску в майбутній розвиток суспільства знань Європи;
- захист цієї політики перед вищими інстанціями на різних рівнях і забезпечення того, що голос університетів чують;
- інформування членів Асоціації щодо політичних дебатів, які значно вплинуть на їхній розвиток; удосконалення їх знань та кваліфікації через проекти, які залучають окремі установи і які приносять їм вигоду, водночас, також, через розвиток політики підтримки;
- укріплення управління та керівництва установ через ряд дій, націлених на двостороннє навчання, обмін досвідом та передачу найкращої практики;
- розвиток партнерства у вищій освіті і науці між Європою і світом з метою посилення позиції європейських університетів у світовому масштабі.
Основні пріоритети в діяльності:
- Формування європейського простору вищої освіти в руслі Болонського процесу
- Дослідництво та іновації
- Інтернаціоналізація вищої освіти та наукових досліджень
- Підвищення якості європейських університетів
- Управління, фінансування та автономія