Шановні колеги!

Раді повідомити про проведення 18-19 лютого 2021 року у онлайн форматі щорічного заходу Європейської Асоціації університетів (ЄАУ) - Європейського форуму з питань навчання та викладання, присвяченого темі інтеграції та сприяння сталому розвитку (Embedding and Facilitating Sustainability). Участь є безкоштовною та відкритою для всіх членів ЄАУ та інших стейкхолдерів, задіяних у формуванні політик ЗВО.

Цьогоріч Європейський форум досліджуватиме, як навчання та викладання забезпечують доступ до знань та навичок, необхідних для досягнення Цілей сталого розвитку ООН (SDGs) та здійснення суспільних та економічних трансформацій. Він також запропонує учасникам зважити, наскільки економічно, екологічно та соціально виважено організовано процес навчання та викладання в їхніх університетах. Відтак, Форум є ідеальною платформою для спілкування та обміну думками для проректорів, деканів та адміністративних співробітників, задіяних у навчанні та викладанні. Радо вітається також участь студентів, політиків та інших стейкхолдерів.

 Докладніше про програму заходу

Зверніть увагу, що напередодні проведення Форуму ЄАУ організовує двосекційну серію вебінарів DIGI-HE під назвою „Стратегічна рефлексія щодо цифровізації вищої освіти”. Вебінари проводитимуться 26 січня та 5 лютого в рамках заходів, пов’язаних із Форумом. Ви можете зареєструватися на кожен з цих вебінарів окремо (реєстрація залишатиметься відкритою до початку кожного сеансу).

Реєстрація

Шановні колеги,

 Міжнародна асоціація університетів, у співпраці з її партнерами та членами, пропонує серію безкоштовних вебінарів на тему "Майбутнє вищої освіти".

 

1) Майбутнє міжнародного співробітництва та академічних партнерств  (у співпраці з Центром міжнародної вищої освіти Бостонського університету)

Четвер, 12 листопада 2020 | 14:30 - 16:00 СЕТ (за центральноєвропейським часом)

Під час цього веб-семінару учасники дискусії обговорять, як змінилася міжнародна співпраця та академічне партнерство в контексті дестабілізації, спричиненої COVID-19, та перспективи їх розвитку в майбутньому. Під час обговорення буде розглянуто вплив обмежень на поїздки - чи це спричинить посилення співпраці в регіонах та з сусідніми країнами, чи  посилений розвиток Інтернет / віртуальної співпраці послабить регіональне партнерство на благо співпраці у глобальному масштабі? Експерти вищої освіти з різних регіонів світу поділяться своїми поглядами та результатами аналізу ситуації.

 

2) Майбутнє вищої освіти - цифровий вимір: без доступу! - у цифровому світі

 Вівторок, 17 листопада 2020 | 14:30 - 16:00 СЕТ (за центральноєвропейським часом)

На перших двох вебінарах серії "Майбутнє вищої освіти - Цифровий вимір" розглядався отриманий досвід щодо викладання та навчання, та обговорювалися потенційні нововведення, що виходять за рамки пандемії. Однак досвід перебування на карантині виявиив нерівності цифрових можливостей. Глобальний звіт МАУ про вплив Covid-19 на вищу освіту продемонстрував нерівність між університетами - деякі вже мали відповідну інфраструктуру до пандемії і змогли  повністю перейти на дистанційне навчання. Інші установи і зараз не володіють необхідною інфраструктурою. У деяких випадках викладачі та студенти не мають доступу до необхідних пристроїв та належного підключення до Інтернету з дому. Під час цього семінару експерти дослідять, як ця безпрецедентна ситуація впливає на вищі навчальні заклади, включаючи викладачів та студентів, а також на реалізацію права на освіту.

 

Лідерство в контексті розвитку: аналіз минулого досвіду, сучасні реалії та майбутнє мислення

Вівторок, 24 листопада 2020 | 14:30 - 16:00 СЕТ (за центральноєвропейським часом)

У часи, коли все швидко змінюється, важко зробити крок назад, осмислити ситуацію та зробити конструктивні висновки щодо подолання кризи та виходу з неї. Цей вебінар має на меті підвести підсумки та отримати нове розуміння того, які підходи до провідних рішень в університетському контексті необхідні. Під час вебінару будуть розглянуті лідерські здібності, необхідні для подолання сьогоденних та майбутніх викликів керівниками університетів. На семінарі також будуть викладені майбутні сценарії, які допоможуть переосмислити шляхи, які матимуть вплив на нинішні та майбутні тенденції і допоможуть сформувати вищу освіту на місцевому та глобальному рівнях.

 

Більш детальна інформація про вебінари

Реєстрація

Дата: 18-19 лютого 2021 року

Дедлайн подачі пропозицій по виступу: 13.10.2020.

 

За допомогою онлайн-сесій Європейський форум досліджуватиме, як навчання та викладання забезпечують доступ до знань та навичок, необхідних для досягнення цілей сталого розвитку ООН та здійснення трансформацій, необхідних нашим суспільствам та економікам. Він також запропонує учасникам поміркувати над тим, чи організовується навчання та викладання у власних закладах економічно, екологічно та соціально стійко.

Керівництву та управлінню у вищих навчальних закладах, студентам, політикам та іншим зацікавленим сторонам пропонується подати пропозиції щодо представлення поточної практики чи досліджень. Очікується, що запропоновані теми стосуватимуться теми Форуму.

Також звертаємо вашу увагу на ще одну пропозицію. У рамках проекту LOTUS, що фінансується ЄС (Лідерство та організація навчання та викладання в європейських університетах), EUA та його партнери проведуть Програму розвитку лідерства, яка дасть можливість європейським вищим навчальним закладам обмінятися досвідом та обговорити питання розвитку потенціалу та управління змінами у навчанні та навчанні. Заявка на участь у Програмі розвитку лідерства відкрита до 2 листопада 2020 року.

 

Детальна інформація

 

Шановні колеги!

Європейська асоціація університетів запрошує взяти участь в серії вебінарів «Болонський процес: зустрічі на рівні міністрів», під час яких буде розглянуто досвід європейських вищих навчальних закладів сфері цифрового навчання та міркування щодо викликів та можливостей, які можуть виникнути в майбутньому.

 

1) Вдосконалене цифрове навчання та викладання в європейському просторі вищої освіти

Вівторок, 20 жовтня 2020 р.

14:00 - 15:00 CEST (за центральноєвропейським літнім часом)

Під час вебінару планується  обговорення важливості використання потенційних переваг цифрових технологій для навчання та викладання, зокрема, будуть представлені результати опитування 2020 року щодо вдосконаленого цифрового навчання та викладання, яке відбулося в рамках проекту DIGI-HE. Спікери вебінару запропонують свої погляди - з національної та інституційної точки зору - та обговорять сучасний стан цифрового навчання в Європейському просторі вищої освіти.

 

2) Гнучке навчання: мікро-кваліфікації як спосіб підвищення ефективності навчання  та викладання в європейському просторі вищої освіти

Вівторок, 27 жовтня 2020 р.

14:00 - 15:00 CEST (за центральноєвропейським літнім часом)

На цьому вебінарі обговорюватимуться питання, пов’язані з впливом  соціальних змін на форми навчання. Очікується, що воно стане більш гнучким, студенти зможуть вибирати темп, місце та режим навчання. Мікро-кваліфікації - один із способів забезпечити таку гнучкість. Вони можуть бути засобом підвищення ефективності вищої освіти та забезпечення можливостей підвищення кваліфікації та перекваліфікації робочої сили.

 

3) Вступ до європейської системи забезпечення якості

Вівторок, 10 листопада  2020 р.

14:00 - 15:00 CEST (за центральноєвропейським літнім часом)

Під час вебінару обговорюватимуться питання щодо системи забезпечення якості освіти, яка вважається одним із ключових пріоритетів Болонського процесу та одним з основоположних компонентів Європейського простору вищої освіти. Протягом останніх двох десятиліть процес забезпечення якості освіти в Європі зазнав значних змін і продовжує залишатися динамічною сферою, що розвивається.

 

4) Двадцять років coціального виміру в болонському процесі: сучасний стан та перспективи

Вівторок, 17 листопада 2020 р.

14:00 - 15:00 CEST (за центральноєвропейським літнім часом)

На вебінару будуть представлені Основні принципи і настанови щодо питань соціального виміру вищої освіти. Документ має на меті  поновити прихильність до справедливості та інклюзії і сприяти певним змінам в Європейському просторі вищої освіти в найближчі роки.

 

Реєстрація за посиланням

 

Шановні колеги,

Міжнародна асоціація університетів запрошує взяти участь у наступній серії безкоштовних вебінарів про майбутнє вищої освіти (короткострокові, середньострокові та довгострокові перспективи). Це унікальна можливість поспілкуватися з провідними експертами та керівниками вищих навчальних закладів.

1) МАЙБУТНЄ ВИЩОЇ ОСВІТИ: ЦИФРОВИЙ ВИМІР – ВИВЧЕННЯ РІЗНИХ СПОСОБІВ НАВЧАННЯ
Вівторок, 15 вересня 2020 р.
11:00 - 12:30 CEST (за центральноєвропейським літнім часом)

Під час вебінару планується обговорення прикладів досвіду дистанційного навчання та його використання в різних типах вищих навчальних закладів; можливості, що виникають з цього досвіду в контексті COVID-19 і як отриманий досвід може сприяти інноваціям у викладанні та навчанні.

2) МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У ДОСЛІДЖЕННЯХ ПІД ЧАС COVID-19 (у співпраці з Центром міжнародної вищої освіти Бостонського університету (США))

Вівторок, 22 вересня 2020 р.

14:30 - 16:00 CEST (за центральноєвропейським літнім часом)

На цьому вебінарі буде обговорено загрози та можливості, які можуть виникнути під час COVID-19 щодо міжнародної співпраці у дослідженнях.

3) ІНТЕГРАЦІЯ ГЛОБАЛЬНИХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ У ВИЩІЙ ОСВІТІ

Вівторок, 29 вересня 2020 р.

14:30 - 16:00 CEST (за центральноєвропейським літнім часом)

Під час вебінару буде обговорено ініціативу ЮНЕСКО «Освіта для сталого розвитку», яка проводяться університетами в усьому світі, та надано приклади того, як вони інтегрують цілі сталого розвитку у своїх закладах, використовуючи загально інституційний підхід.

Реєстрація за посиланням