Всесвітній День вишиванки

О! Вишиванки! Справді — це красиво!

Чудовий одяг, що прийшов з віків.

Код українців в них… І не диво,

Що одяг підкорити світ зумів!

 

Цьогоріч Всесвітньому Дню вишиванки –15 років! 2006 студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича започаткували це свято. Вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але у подальшому свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора, а також всі охочі підтримати Україну.

Український традиційний одяг став  дуже популярним і все більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу одягають вишиванку і в будні, і у свята.

Ось і для студентської молоді та співробітників усіх навчальних підрозділів Київського університету імені Бориса Грінченка 20 травня 2021 року вишиванка стала  найпопулярнішим одягом.

Оскільки ювілейний рік присвячується українській традиційній музиці та екологічним проблемам,  у Фаховому коледжі "Універсум" святкового  дня наживо звучала етномузика, а на YOUtube-каналі коледжу та сторінках Facebook у записі демонструвалися музичні номери.

   

У мережі Facebook студентська рада Інститут мистецтв розмістили вітання з Днем вишиванки, студенти ІІ курсу ОП «Хореографія» - відео-привітання у форматі танцю під народну музику.

https://www.facebook.com/100017169249216/videos/868372003745100/

                             

Факультети права та міжнародних відносин, інформаційних технологій та управління розмістили у своїх  соціальних мережах інформаційні матеріали від ГО "Всесвітній день вишиванки" та публікації на сторінках у Facebook. Студенти Факультету права та міжнародних відносин взяли участь в онлайн  акції "Вишиті скарби" від Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО), Світового Конгресу українців та Ukrainian Congress Committee of America.

                             

В Інституті філології, Інституті мистецтв і Педагогічному інституті відбулися флешмоби під хештегами: #ВишиванкаІФ2021 #Університет_Грінченка, #Інститут_мистецтв_Грінченка_у_вишиванці та #PI_vyshyvankaforever_21.