День пам’яті Героїв Крут

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном.

Утрати українських військ під Крутами за сучасними підрахунками оцінюють у майже100 загиблих. Серед них –39 вбитих у бою та розстріляних студентів і гімназистів. Павло Тичина  у вірші «Пам'яті тридцяти» наголошує, що полеглі юнаки були кращими представниками нації:

Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —

Подвиг зовсім ще юних патріотів, які понад усе «любили свій коханий край», має бути взірцем мужності та незламності у боротьбі за державну незалежність для нових поколінь українців.

Пам'ятаймо про тих, хто боровся за рідну землю, за становлення української державності!