День Університету

28 вересня грінченківська родина відзначила День Університету. Вітаючи студентів та співробітників, Ректор Університету, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник освіти України, повний кавалер ордена «За заслуги» Віктор Огнев’юк зазначив: «Сьогодні ми маємо складне свято, оскільки щоденно змушені відстоювати право бути собою, бути європейською нацією. Але Університет гідно тримає лінію оборони на освітньому фронті, лишаючись одним із лідерів серед українських вишів… Тож зі святом, велика грінченківська родино! Успіхів і Перемоги».

Урочистості з нагоди Дня Університету вперше відбулося восени. Адже дослідження історії Університету дозволили виявити історичний зв’язок Університету Грінченка з Київською церковно-вчительською школою, яка розпочала роботу 28 вересня 1903 року. Ця дата вважається початком інституційної історії нашого Університету.

Святкові заходи розпочалися з покладання квітів до пам’ятника Видатному Сину України Борисові Грінченку, до родинного поховання Грінченків та символічної могили Василя Липківського – першого директора церковно-вчительської школи, а згодом митрополита-фундатора Української автокефальної православної церкви.

В адміністративному корпусі на Бульварно-Кудрявській 18/2 урочисто було відкрито меморіальну експозицію, присвячену митрополиту В. Липківському, у якій узяв участь його внук – доктор технічних наук, професор Костянтин Липківський. Він передав до експозиції фото В. Липківського з сімейного архіву.

Доброю традицією стало на урочистостях до Дня університету вручати відзнакикращим співробітникам. Цьогоріч грамоти та подяки отримали 78 працівників.

Найвищою нагородою Університету – Медаллю Бориса Грінченка «За особистий внесок у розвиток Університету» були нагороджені:

• Босенко Ірина Анатоліївна, головний бухгалтер Університету;
  • Віннікова Наталія Миколаївна, проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, професор;
  • Клішевич Наталія Анатоліївна, деканФакультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент;
  • Іванюк Ганна Іванівна, професор кафедри освітології та психолого-педагогічних наук Факультету педагогічної освіти, доктор педагогічних наук, професор;
  • Лях Тетяна Леонідівна, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент.

Виступи учасників концертної програми з нагоди Дня Університету подарували глядачам святковий настрій, естетичну насолоду, позитивні емоції.