Відзначення Дня української писемності та мови у структурних підрозділах Університету Грінченка

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні. Студенти та співробітники Київського університету імені Бориса Грінченка активно долучилися до всеукраїнських, загально університетських проектів та проєктів, які були реалізовані на факультетах.

На Факультеті української філології, культури та мистецтва у рамках відзначення Дня української писемності та мови проведено:

• Всеукраїнський конкурс проєктів «Українська мова в об’єктиві» ;
  • онлайн-презентацію студентських проєктів «Норми української мови в інфографіці»;
  • онлайновий творчий інтерактив «Улюблене українське слово»;
  • презентацію поетичної збіркистудента-магістранта Ігоря Диби «Юність»;
  • презентацію студентських проєктів «Говіркова мапа України»;
  • інтерактивне обговорення випуску проєкту «ПРОмовні витребеньки» «Лінгвоцид щодо української мови»;
  • в рамках онлайнового круглого столу «Новий український правопис: особливості реалізації правописних норм у фаховому мовленні»зустріч «Єдиний скарб у тебе – рідна мова»
  • презентацію студентських проєктів «Українська як бренд».

Студенти та співробітники Факультету економіки і управління мали можливість взяти участь у виїзному круглому столі «Як знищували українську мову»,  конкурсі книголюбів, інтерактивних читаннях «Українські творці слова сучасності: від Жадана до Соловій», українських вечорницях.

Для студентів Факультету інформаційних технологій та математики в соціальній мережі Instagram була  проведена онлайн-вікторина «Українські письменники».

Живий інтерес і відгук викликала у студентів Факультету суспільно-гуманітарних наук  лекція відомого політолога  О. А. Палія «Особливості трансформації української політичної еліти: мовне питання».

На Факультеті музичного мистецтва і хореографії організовано і проведено:

• онлайн-акцію рефлексій «Україна. У цьому слові для мене все»;
  • флешмоб «Цікаві факти про українську мову»;
  • презентацію відеоролика авторського проєкту «Мова єднає»;
  • концерт здобувачів-магістрантів «Я несу в майбутнє Слово незабутнє…»;
  • презентацію відеокліпу «Подаруй світло» гурту «Alive-спів-projects».
  • презентацію творчого проєкту «Мистецтво балетмейстера».

На Факультеті образотворчого мистецтва і дизайну проведено:

• онлайн-виставку творчих робіт «Мова солов’їна»;
  • відеозапис каліграфічного написання Радіодиктанту національної єдності;
  • візуалізацію словника Грінченка на основі робіт українських художників шрифту ХХ;
  • круглий стіл «Загадки мови»;
  • онлайн-виставку витинанок «Українськими стежками»;
  • перегляд та обговорення відеофільму «Рутенія»
  • презентацію міні-серії листівок «Просвіта» зі шрифтовою композицією».

На Факультеті здоров’я, фізичного виховання і спорту в рамках відзначення Дня української писемності і мови відбулася панельна дискусія «Як тренувати українською? Українська мова в галузі фізичної культури і спорту».