Масниця в Університеті Грінченка

З 20 по 26 лютого 2023 року триває свято, яке в Україні має багато назв -  Масниця, Запусти, Сирниця, Загальниця, Колодка. У ньому тісно переплетені елементи язичницької міфології і християнства. Ще наші праслов’янські предки відзначали свято Колодія - низку обрядових дійств на честь весняного пробудження природи.

Благодійний проєкт «Масниця. Колодій. Боротьба на культурному фронті» об’єднав грінченківців у бажанні і весело відсвяткувати Сиропусний тиждень, і навчитись новому, і задонатити кошти. У рамках проєкту було організовано і проведено серію заходів у навчальних структурних підрозділах Університету:

• майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, зі сценічної пластики «Асиміляція козацької традицій сучасним театром», «Оберіг для ЗСУ»;
  • міні-ярмарок;
  • відтворення обряду Колодки;
  • етнічно-мистецький захід «Колодій. Масниця»;
  • акцію «Весна іде – Перемогу нам несе»